Skocz do zawartości

Jak wyglada rozmowa z konsulem??????


Rekomendowane odpowiedzi

Hej.Zapisalam sie wlasnie z moim chlopakiem na program work and travel. obawiam sie bardzo rozmowy z konsulem,bo o ile ja studiuje filologie ang. tak moj chlopak zna jezyk na poziomie podstawowym.Chcialabym wiec go przygotowac do rozmowy z konsulem, bo rozumiem, ze rozmowa bedzie po ang.???Wiec chcialabym sie dowiedziec od jakis doswiadczonych osob jak taka rozmowa wyglada-jakie sa mniej wiecej pytania itd.Please help me, bo obawiam sie tak strasznie,ze mozemy nie wyleciec,bo nie dostaniemy wizy;(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakim biurem jedziecie?? ja byłam z BTC, które organizuje obowiązkowe spotkania informacyjne i tam jest poruszana m. in. sprawa rozmowy z konsulem, przesyłają też mailowo wskazówki jak się psychicznie i fizycznie do tego przygotować :D - może inne biura też tak robią?? warto zapytać :)

ale generalnie trudno jest coś poradzić, bo to po prostu rozmowa i tylko od Ciebie i konsula zależy jak się potoczy - na pewno będzie nieśmiertelne how are you?;) można się też spodziewać pytania o studia (o kierunek, rok, plany na "po studiach"); ja np. musiałam pani konsul objaśnić czego uczą na "kulturoznawstwie międzynarodowym" po czym ona sama stwierdziła, że jak studiuję coś takiego to wręcz MUSZĘ jechać na W&T, bo wymiana kulturowa to idea programu ;)

aha - no i pytanie o pracodawcę - gdzie się będzie pracowało, na jakim stanowisku, czy ma się mieszkanie zagwarantowane itd.

a na pocieszenie dodam, że w USA poznałam osoby, które też władały angielskim na poziomie czasem baaaaardzo podstawowym a mimo to bez problemu przeszły i testy językowe w biurach, i rozmowę z konsulem i nawet z immigrations:) tak więc POWODZENIA!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jejku dzieki Wam bardzo za pocieszenie:*A z tego co slyszalam to raczej wszyscy ci co jada na program W&T dostaja wize,prawda??A w takim razie mam jeszcze jedno pytanie: czy orientujecie sie ile kosztuje utrzymanie w San Diego?chodzi mi glownie o housing;)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

jesli chodzi o san diego to przepiekne miasto, moj najlepszy przyjaciel mieszka w SD, ja tam nie bardzo sie orientuje jak wyglada utrzymanie ale podobno dosc drogie, ale wlasciwie to mozna sie tego spodziewac bo california ogolnie jest droga pod wzgledem utrzymania. tak czy inaczej napewno sobie dacie rade jesli sie tam wybieracie. pozdrawiam i powodzonka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.Zapisalam sie wlasnie z moim chlopakiem na program work and travel. obawiam sie bardzo rozmowy z konsulem,bo o ile ja studiuje filologie ang. tak moj chlopak zna jezyk na poziomie podstawowym.Chcialabym wiec go przygotowac do rozmowy z konsulem, bo rozumiem, ze rozmowa bedzie po ang.???Wiec chcialabym sie dowiedziec od jakis doswiadczonych osob jak taka rozmowa wyglada-jakie sa mniej wiecej pytania itd.Please help me, bo obawiam sie tak strasznie,ze mozemy nie wyleciec,bo nie dostaniemy wizy;(((

W tamtym roku miałem ten sam problem (co Twoj chłopak), po angielsku to umiałem tyle co nic, nawet nie potrafiłem odpowiedzieć na proste pytania. Zapisałem się na korepetycje, poszukałem na forum jakie pytania zadaje konsul(jest tego naprawdę dużo) i mój teacher trochę mnie pomaglował z tych pytań. W efekcie końcowym dostałem wizę(pytania w większym stopniu się powtórzyły), a na mniejscu... różnie to bywało. Czasem miałem może jakieś problemy ale po 4 miesiącach bez większego problemu już się dogadywałem, co dla mnie było dużym sukcesem. W większości była to zasługa mojego manager-a:), przy nim naprawdę nauczyłem się sporo!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

ja mialem rozmowe 11.05 trwala z 5 minut bo jakis problem ze skanerem do odciskow palcow byl

zapytal jak sie czuje czemu kuleje i czy mecz na ktorym bylem to Wisła-Arka :(

pozatym pytal gdzie jade co bede robil i co chce w usa zobaczyc to tyle

wize dal i po wszystkiemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...