Skocz do zawartości

Koszty utrzymania w USA


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad skorzystaniem z oferty Work and Travel. Mam pytanie do osob, ktore juz tam byly. Ile wychodzi miesiecznie utrzymanie sie tam? Chodzi mi o zywnosc itp. Bylbym wdzieczny za odpowiedzi.

I jak finansowo wyszlisci na tym wyjezdzie? Pytam tak z ciekawosci.

I jeszcze jedno: chce skorzystac z oferty BTC ale widze, ze maja drogie bilety. W tamtym roku podobno w I pol czerwca do NY ok 2400. To dosyc duzo. Czy nie jest to czasem niezgodne z prawem, ze w swoich umowach zaznaczaja, ze bilet musze tylko za bezposrednictwem ich biura kupowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty to:

ok 200$-300$ na osobe, miesiecznie za mieszkanie ( oczywiscie zalezy od standardu i w ile osob sie mieszka)

ok 100$ na jedzenie, na miesiac

40$ na rower. chyba ze pracodawca zapewnia transport.

Oczywiscie mozna zyc za 1000$ miesiecznie;) zalezy co kto lubi;)

Zasadniczo wyjazd zawsze sie zwraca, wystarczy ze zarobisz 2500$ i jestes na czysto

A z tym biletem to koszty wahaja sie wgranicach 3000pln. Biura ktore pozwalaja na wykup biletu samodzielnie zazwyczaj kaza sobie placic dodatkowa oplate tzn. manipulacyjna i zazwyczaj to jest ok 100$-200$ i wydaje mi sie ze jesli podpisujesz z takim biurem umowe to znaczy ze sie na to zgadzasz i wtedy to jest juz calkiem legalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszty mieszkania wahaja sie od 0 do 600$ ogolnie w moim rejonie wikszasc placila 100$ za tydzien

jesli chodzi o wyzywienie to zalerzy co bedziesz jadl jaki masz apetyt jak polecisz na samych smieciach :) a takie w usa jest bardzo tanie to mysle ze 100/150$ sie zamkniesz

jesli chodzi o zarobki zaczynaja sie od 0 do 15000$ (z takimi ja sie spotykam) :) wiec wiesz wszystko zalerzy ile znajdziedz prac ile bedziesz pracowal i ile dadza ci za godzine:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja płaciłem $140 za miesiąc dwa pokoje salon kuchnia łazienka na 4 osoby plus prąd ale to grosze... dało sie przeżyc jezeli chodzi o żarcie za $150 za miesjąc, a zarabiałem od $500 do $800 za tydzień tak ze nei było zle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...