Skocz do zawartości

zwrot podatku - problem


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, staram się o zwrot podatku za zeszły rok. Jechałem na W&T i pracowałem niecałe 3 miesiące. Miałem dwie prace. Mój problem polega na tym, że w jednej z nich nie płaciłem podatku, ale pracowałem legalnie - w końcu był to mój główny pracodawca u którego też pracowałem rok wcześniej. Na W2 które od niego otrzymałem są same zera więc OK. Ale kilka dni temu wysłałem papiery do pewnej firmy o zwrot podatku z który płaciłem w drugiej pracy. I tu problem - dowiedziałem się że muszę też podać dane pierwszego pracodawcy i przesłać od niego W2. Nie wiem za bardzo co teraz zrobić - czy jeśli w stanach wyjdzie że w jednej pracy nie płaciłem żadnego podatku to będą jakieś problemy i lepiej dać sobie z tym spokój? Czy możliwe jest że np ten pracodawca płacił za mnie podatek - skoro wszystko było legalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a podpisywałeś dokument W-4?? bo ja podpisałam i jestem teraz w takiej samej sytuacji - główny pracodawca na mocy tego dokumentu nie potrącał mi podatków, drugi pracodawca potrącał tylko federalny - z tego, co się dowiedziałam to cały problem w tym, że IRS różnie interpretuje przepisy, dlatego jest ryzyko, że zamiast otrzymać zwrot podatku będę musiała zapłacić podatek, którego nie potrącał mi pierwszy pracodawca :) ... powiedziano mi, że praktyka lat ubiegłych pokazuje, że dopłatę musi robić ok. 10-20% będących w takiej sytuacji i tylko ode mnie zależy czy podejmę ryzyko... poki co się waham, bo wyliczyli mi, że mogę mieć do zapłaty ok 400$...heh, niewesoło to wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nie wracasz nigdy do usa, olej to

poza tym od 2005 roku w w-4 nie mozna wpisac juz EX czyli wylaczony z placenia podatku, podatek stanowy i federalny musisz placic i potem musisz starac sie o zwrot, nie wazne czy rezydent czy nie

ten w-2 z zerami to jakas lipa, pracowales za darmowo? skoro na czarno to nie dostawales paycheckow i nie miales podatku skad ten w-2 sie wzial??

czy tam sa dan eile zarobiles i zera w podatku czy wszytskie zera?

jelsi wszytskie zera ten w-2 sie nei liczy, nie musisz go podawac

jesli zera w podatkach to w zaleznosci ile zarobiles w proporcji do drugiego pracodawcy tyle bedziesz musial doplacic lub dostaniesz, za malo informacji podales

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz ja czegoś nie rozumiem - bo tak się składa, że ja właśnie pracując w 2005 roku wypełniałam W-4 wpisując właśnie EX... i w W-2 mam wypelnione tylko pole z zarobkami - pola "podatkowe" są puste...

a mogłbyś mi proszę wyjaśnić o co chodzi z tym:

jesli zera w podatkach to w zaleznosci ile zarobiles w proporcji do drugiego pracodawcy tyle bedziesz musial doplacic lub dostaniesz

czy jesli przykladowo u pierwszego pracodawcy zarobilam 4/5 ogolnego, całego zarobku w USA i nie placiłam podatku, a u drugiego 1/5 całego zarobku i podatek płaciłam - to ostatecznie nie tylko nie dostane zwrotu, ale jeszcze bede musiała dopłacić??? :co:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisac mozesz cokolwiek, w przypadku kontroli IRS taki dokument jest niewazny, wielu pracodawcow o tym nie wie i kaze wypelniac jak stare..

ja tez nie kumam, dostales w-2 od drugiego pracodawcy z zerami - ale gdzie??

w miejscu podatkow? czy miejscu zarobkow rowniez?

jak w miejscu zarobkow to wyrzuc go do kosza:)

a jak w miejscu podatkow to zrob tak:

wejdz na http://www.taxslayer.com/ zaloz konto wprowadz swoje dane i zobacz ile ci sie nalezy zwrotu, ta firma obciaza twoj akrte kredytowa 10$, ale na samym koncu, dopoki nei podasz karty twoje konto jest tylko w ich systemie, wiec mozna potraktowac je jako tester

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...