Skocz do zawartości

Ile zapłacimy polskiemu rządowi podatku za dochody w USA????


Rekomendowane odpowiedzi

ok dobra,zgodnie z prawem mogas scigac do smierci za nieplacone podatki w polsce a usa wysyla z 2 letnim opoznieniem nasze zeznania podatkowe. zgodnie z art 54 kk skabowego za nieujawnienie przedmiotu lub podstawy opodatkowania albo za niezlozenie deklaracji podatkowej grozi kara grzywny lub kara pozabaiwenia wolnosci do lat 3. ups :)))) tak pisze zeby USWIADOMIC nam ze to jest FAKT. i tu pytanie czy ktos kiedykolwiek mial z tym problemy i czy kogos na tym forum juz scigano za podatki????!!!! to ja nie jade na W&T skoro przy srednim wietrze zarobie w usa 6000$ dolarow z czego zaplace w polsce 19% czyli 4000 zl !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! sic!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten zapis obowiazuje dla przebywajacych w usa powyzej 183 dni, dla pewnosci sprawdzcie ilosc dni bo nie pamietam...

umowa o podwojnym opodatkowaniu, z tym 19% to nie dokladnie tak, jest specjalny wzor wg ktorego obliczasz ile zaplaciles w usa (powyzej 183 dni) i ile powinienes zaplacic w polsce, roznice doplacasz do polskiego US, jest na to pole w zeznaniach podatkowych PIT , dochodu uzyskane zagranica, niestety nie wiem dokladnie jak to zrobic w tym roku bede to robil pierwszy raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dobra,zgodnie z prawem mogas scigac do smierci za nieplacone podatki w polsce

absolutnie nie masz racji, niezapłacone podatki jako świadczenie okresowe ulega przedawnieniu po 3 latach (właściwie to roszczenie a nie samo prawo państwa do twojej kasy, ale po tych 3 latach państwo nie ma prawa z ciebie tego ściągnąć). Reguluje to szczegółowo kodeks cywilny, art. 118

po jakim czasie rząd USA wysyła papierki to nie wiem, ale jeżeli są to dwa lata to w życiu ci w jeden rok sprawy sądowej nie skończą (kochane polskie sądy), a z apelacją to już napewno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie zastanawiam czy deklarowac, niestety nie ma zrodel o wysylkach w-2 do polski z usa, poki co wiemy ze anglia wysyla to elektronicznie na DVD, jelsi usa wysyla po 2 latach to nie ma problemu :)

polskie sady to porazka ale jelsi urzad skarbowy zwietrzy interes w ludziach z zagranicy to bedzie problem, moim zdaniem na pierwszy ogien pojda ludzie z anglii :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz sciagną to nie 19% a 30% bo z zarobkami ze stanów to sie łapiesz na drugą stawkę anawet jak w moim przypadku na trzecią 40% :shock: ... pozatym to naprawdę neisłyszałem zeby ktos płacił podatek w polsce od zarobkó na WaT.. i nie słyszałem też zeby ktoś został za nipłacenie ukarany,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...