Skocz do zawartości

co mozna w wiesc do usa


Rekomendowane odpowiedzi

hej mam do was pytanie co mozna wziasc ze soba jesli chodzi o jedzienie, czy tylko moga to byc rzeczy hermetycznie pakowane czy nie tylko a moze w ogole nie wolno nic brac ,jade 1 raz i mysle sobie ze na poacztek warto by cos miec ze soba by na dziendobry nie wydawac $$$ pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejżyj historyczne posty :!:

Tego rodzaju pytań było już duuuuużo .

Oficjalnie, to nie wolno wwozić do USA żadnej żywności o ile na oryginalnym opakowaniu nie ma znaku "USDA Aprooved" :!:

Gdzie w Polsce kupisz taką np. konserwę ze stemplem USDA :?:

Raczej nigdzie, chiiiba , że na bazarze ktoś sprzedaje żywność przysłaną z USA :)

"Na granicy"

Przed lądowaniem dostajesz "deklaracje celną" do wypełnienia.

W jednym z punktów jest pytanie - Czy Masz Jakieś Produkty Spożywcze itp.?

Jeżeli zaznaczysz TAK, to idziesz na dodatkową kontrolę.

Jeżeli zaznaczysz NIE , a bedziesz miał "wyrywkową kontrolę" , albo piesek coś wyniucha, to masz dane rzeczy do konfiskaty i dodatkowo Grzywna(na Dzień Dobry) :)

Oczywiście jak poczytasz/posłuchasz opowiadań co to ludzie nie przewożą, to stwierdzisz, że może by całego świniaka przemycić , bo nie sprawdzają .....

No , ale i tak decyzja należy do Ciebie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieprawda, mozna wwozic jedzenie do usa, nie wiem skad ci sie wzial ten smieszny zakaz

tu link do dyskusji http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...4478&highlight=

bardzo wazne jest natomiast co wwozisz i tu lista rzeczy jest dluga i zalezna od aktualnych chorob na swiecie, na pewno metalowe puszki odpadaja, cokolwiek tam jest napisane, aluminium pasztety itp szynki przejda, hermetycznie pakowane kielbasy nie przejda, banany tak, ale jablka juz nie, suche jedzenie bez problemow, byle nie na bazie maczki, chyba ze juz zniesli zakaz, poszukaj na stronie

te sluzby to jako TBS lub TCS nie pamietam

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, a jak jest lekami, nie chodzi mi o jakies specjalistyczne leki, ale np o jakas witamine c, rutinoscorbin, czy podobne pospolite w polsce leki na przeziebienie? mozna przewiesc jakis tonik antytradzikowy, jakas masc? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, a jak jest lekami, nie chodzi mi o jakies specjalistyczne leki, ale np o jakas witamine c, rutinoscorbin, czy podobne pospolite w polsce leki na przeziebienie? mozna przewiesc jakis tonik antytradzikowy, jakas masc? pozdrawiam

z lekami jest tak ze na ltnisku ogolnie sie tym za bardzo nie interesuja my mielismy po reklamowce lekow i bylo ok ja bylem BARDZO WYJATKOWY PRZYPADEK:) bo wwozilem ze soba STERYDY:) mm specyficzna chorobe na ktora musze uwazac i takie leki mi sa potrzebne wwozilem rozne wynalazki antybiotyki sterydziki itp ale nikt sie nie rpzyczepil i nie zagladal ale ogollnie wiemz e trzeba miec zaswiadczenie lekarskie w jez angielskim ze potrzebujesz tych lekow nie wiem czy to ma byc tlumaczenie notarialne czy co ale wiem ze taki swistek ogolnie jest wymagany ja mialem jedynie JAKBY CO PO POLSKU:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...