Skocz do zawartości

Alaska - Kodiak


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) ,

Był ktoś może w miejscowości Kodiak na Alasce? Chodzi mi o doświadczenia zwiażane z pracą przy rybach w tej miejscowości. Jak wyglada tam życie? Ile się zarabia? CZy można dużo zarobić i czy jest dużo pracy? Jacy ludzie tam są itp...? Po prostu czy warto tam jechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem okazje pracowac na kodiak alaska. pracowalem w western alaska fisheries.

ogolnie kodiak to straszna dziura, co prawda jest tam walmart i safeway kilka knajp i hoteli, ale jak pewnie wiesz jest to wyspa i nie mozna sie z tamtad ruszyc.

pracowalem tam od polowy lipca do polowy wrzesnia, bywaly takie tygodnie ze nie bylo pracy wtedy poza piciem piwa nie pozostawalo nic innego do roboty.

dostep do netu jest w bibliotece, aczkolwiek jest tam tylko kilka kompow i czesto trzeba czekac w kolejkach.

bylo tam kilku polakow i ogolnie studentow na wat'cie ale raczej w innych canneries. wyspa opanowana jest przez filipinczykow ktorych pelno wszedzie

jak masz jeszcze jakies pytania to wal smialo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszkanei zalatwila nam firma i potracala nam z paycheckow , bylo to bodajze 200$ miesiecznie.

poznalem tam kilku turkow ktorzy na wlasna reke wynajeli mieszkanie i placili troche ponad 600$ miesiecnie

sezon zaczyna sie w drugiej polowie czerwca wiec pod koniec napewno bedzie praca.

zarcia musialem zapewnic sobie we wlasnym zakresie :) pracujac po 16 h na dzien ciezko bylo gotowac obiady wiec pozostowal McDonald i zarcie z mikrofalowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...
  • 1 miesiąc później...

byłam w kodiaku w tym sezonie i jade za rok jak sie wszystko uda - Why Not USA to niezastąpiony organizator.

U mojego pracodawcy mieszkanie było za free, jedzenie też. W tym sezonie rybek nie było za dużo - ale warto było pojechać i przezyć taką niesapowitą przygode!

Ze swojej strony ogólnie Alaske polecam - moi znajomi tez spedzili tam wakacje - tylko w innych miejscowosciach i wrócili zadowoleni! Nic dodać nic ująć

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...