Skocz do zawartości

ile dni przed???


Rekomendowane odpowiedzi

Jak odbieralam paszport z wiza J1, to byla do niej przyczepiona kartka z ambasady, ze moge wjechac na 30 dni przed data na DS. Tak tez zrobilam i zadnych problemow nie mialam na granicy. Problem tkwi w tym, ze biura czesto mowia, ze wyjazd moze nastapic tylko tydzien/20 dni przed data na DS, bo od wtedy rozpoczyna sie ubezpieczenie... Gdy wjezdzasz miesiac wczesniej "zazwyczaj" nie masz ubezpieczenia :cry: Tak samo jak w przypadku np Internship, ja musialam wykupic dodatkowo ubezpieczenie na 19 miesiac, aby byc ubezpieczona w trakcie 30 dni na podrozowanie.

Prace natomiast mozesz podjac nie predzej anizeli na dacie na DS 2019. W praktyce, wiadomo bywa roznie...

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, ja i tak mam zamiar przyleciec tylko pare dni przed rozpoczeciem pracy. cos okolo tygodnia. w zeszlym roku bardzo mile wspominam rozmowe z urzednikiem. jak zobaczyl paszport z polski to wielki usmiech pojawil sie na jego twarzy, o nic nie pytal bo sie spieszylam na transport do pracodawcy. z usmiechem powiedzial ze szybciutko sie mna zajmie bo rozumie moj pospiech. bylo sympatycznie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...