Skocz do zawartości

Zmiana wizy H4 na...?


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos z Was ma moze jakies doswiadczenia z zamiana wizy H4 na jakis inny rodzaj wizy? Moja zona przebywa ze mna w USA na tym rodzaju wizy ale niestety nie moze podjac zadnej zarobkowej pracy. Dodam ze jej wyksztalcenie (filologia polska) generalnie nam nie pomaga aby mogla zamienic swoja wize na np wize H1B.

Czy ktos moglby mi doradziz co najlepiej zrobic w takiej sytuacji? Czy powinna zrobic jakis kurs ktory moglby ja kwalifikowac do starania sie o wize H4 (jesli tak to ewentualnie jaki) czy moze lepiej byloby pomyslec o jakichs studiach?

Z gory wielkie dzieki za wszelkie info!

Pozdrawiam,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na H4 za duzo mozliwosci na prace nie ma, zmiana na H1 albo zielona karta. najszybciej jesli mozesz robic EB2 i pracodawca cie zasponsoruje to bylaby zielona karta, EB2 mozna zrobic teraz nawet do roku, EB3 to wiele lat czekania. Z filologia polska to marne szanse na H1 fakt, zobacz jakie zawody sa poszukiwane w usa i wtedy bedziesz wiedzial co robic. Z zielona karta ale bez doswiadczenia w stanach tez na poczatku kreca nosem wszedzie (mowie o normalnych pracach a nie sprzataniu w hotelu), jak sie juz dostanie pierwsza prace i popracuje troche to potem jest juz latwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...