Skocz do zawartości

placenie podatku na wizie H1B


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio glosna jest sprawa podatkow dla osob pracujacych poza granicami Polski. Kilka dni temu odbyly sie protesty w Londynie, bo ponoc polski urzad skarbowy domaga sie by oprocz podatku zaplaconego w kraju, w ktorym sie pracuje, zaplacic rowniez podatek w Polsce. To dla tych, ktorzy nadal sa zameldowani w Polsce.

Ja od prawie dwoch lat jestem w Stanach na wizie H1B. Jednoczesnie w dalszym ciagu jestem obywatelem Polski i nadal jestem tam zameldowana. Place nalezne podatki w USA i przyznam, ze ta informacja o placeniu podatku dwa razy mocno mnie przerazila. Zastanawiam sie czy jest ktos, kto wie cos wiecej na temat podwojnego opodatkowania. Z gory dziekuje za podzielenie sie informacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poslka ma zdaje sie podpisane z USA o unikaniu podwojnego opodatkowania, placisz podati albo tutaj albo w polsce. Ja place w kazdym razie tylko w usa, jak bylem na h1 tez nie placilem w polsce. Polska jakby ci opodatkowala to co tu zarabiasz to by ci zlodzieje zabrali z 60%:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

musisz placic podtaki i w polsce i w usa, umowa o unikaniu podwojnego opodatkowania polega wlasnie na placeiu podwojnie pomniejszajac o podatek zaplacony w usa

http://www.money.pl/podatki/poradniki/arty...1,2,134345.html

margolcia, bzdury piszesz ;)

prawo jest prawem, a to czy ujawniasz czy nie to wylcznie twoja sprawa i twoje ryzyko, jak cie nie sprawdza wygralas , a jak znajdzie sie "zyczliwy" i podkabluje to uuuu... poczytaj o opodatkowaniu nieujawnonych dodochod i karach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...