Skocz do zawartości

virginia richmond z ytp work & travel


Rekomendowane odpowiedzi

virginia richmond- jak tam, jest z praca z zyciem jade 27 czerwca (pierwszy raz w USA) i calkowicie nie wiem niccccc jak wyglada tam zycie. mam pracowac w fast food

prosze o jakies opinie porady !!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pracowalem w fast foodzie ogolnie nic ciekawego i troszeczke prze[beeep]ane moze byc , wiec prace mozesz miec nie ciekawa ja bylemn w maryland ale to w sumie niedaleko Virginni ta praca byla dodoatkowa bo robilem co innego jeszcve.

w tym roku wlasniue lece do Virginni ale fast foodow nie bede sie lapal choc szcerze powiem ze do tej pracy mialem najwiekszy sentyment ale na dluzszy okres jest ciezko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Znam Richmond, moge o nim co nieco napisac. Przydalby sie adres, pod jakim zatrzymasz sie na miejscu (ulica/dzielnica), moglbym napisac cos o poszukiwaniach drugiej pracy lub o samej okolicy, jesli bede kojarzyl gdzie to jest.

Pogoda...

Przygotuj sie na slonce i wysokie temperatury (okolice 35 stopni), bardzo wysoka wilgotnosc powietrza (to dobija, czujesz sie jak w saunie, wilgotnosc dochodzila momentami do 98%). Ubrania - na lato. Wez koniecznie kremy z duzym filtrem (chociaz takie rzeczy mozna niedrogo kupic na miejscu - ale na poczatek zanim poznasz miasto przyda sie chociaz troche), porzadne okulary przeciwsloneczne, czapke z daszkiem. Nie warto brac zbyt wielu ubran typu bluza/kurtka/dlugie spodnie - przez wiekszosc czasu sie nie przydaja. Chlodno zaczyna robic sie w dopiero okolicach wrzesnia - poranki i wieczory nie naleza do goracych.

Komunikacji miejskiej tak naprawde brak, bedziesz pracowal w jednym miejscu, wiec to moze nie byc wielkim klopotem, ale auto i tak moze okazac sie koniecznoscia. Sa szroty, na ktorych znajomi kupowali swoje samochody, ale czasem to niedobre rozwiazanie :)

Moge podac Ci kontakt do goscia, ktory sprzedaje calkiem niedrogie sprzety i nie oszukuje. Nie jestem z nim spokrewniony, to nie kryptoreklama - on jest czarny :)

Jezeli bedziesz szukac drugiej pracy - jest sporo knajp, marketow - ale bardzo wiele zalezy w tym punkcie od miejsca, w ktorym bedziesz mieszkal.

Pracy w fast foodzie nie zazdroszcze - niestety taka robota nie ma wielu zalet. Moze tylko taka, ze oszczedzisz na zarciu :) ?

Odradzam jednak wakacje na hamburgerze...

W jaki sposob znalazles ta prace, spytam z ciekawosci - jakies biuro ma je w swojej ofercie? Moze pracowac bedziesz w parku rozrywki King's Dominion? Tam biura wysylaja Polakow, to niestety nie jest Richmond, tylko jego okolice i tu z druga praca i czymkolwiek ciekawym robi sie problem :(

Dostep do internetu bedzie darmowy w bibliotekach, jest ich troche, zwykle jest limitowany do 30 minut. Wielu ludzi korzysta z Access Pointow nie zabezpieczajac sieci i dostep do netu masz darmowy - potrzebny tylko laptop z karta WiFi.

Miasto pelne obywateli o ciemnym kolorze skory. Nie bede sie na ten temat rozpisywal, bo nie ma sensu, niektorzy uwazaja to za wielka wade, innym kompletnie nie przeszkadza. Mialem tam czarnoskorych znajomych, mam czarnoskorego kumpla w Polsce, wiec ewentualne oskarzenia o rasizm - ludzie lubiacy klocic sie na te tematy niech sobie wsadza gleboko.

Sam przekonasz sie o co w tym wszystkim chodzi :)

W okolicach ulicy Midlothian Turnpike (moge podac dokladna lokalizacje) sa bufety - nieograniczona pizza za bodajze 4 dolce (juz nie pamietam ceny), jest tez Hongkong Buffet, w ktorym do godziny 15 zarcie bez ograniczen (naprawde dobre - chinszczyzna, ale nie tylko, chociazby owoce morza, ciasta czy pizza) kosztuje 7 dolcow.

Miasto Richmond ma ok. 200 tys. mieszkancow, sam okreg Richmond ok. 1,2 miliona. Rozmiarowo Richmond przypomina Warszawe. Nie jest szczegolnie brzydkie, ale tez nie jest specjalnie piekne. W niektorych miejscach czujesz sie nawet jak w Polsce. Na ulicach czesto nie ma chodnikow - troche inaczej niz u nas :)

Centrum miasta (Downtown) calkiem przyjemne w wielu miejscach, ale czasem tez przygnebiajace.

Sklepow ze sprzetem elektronicznym, z ubraniami - jest bardzo duzo.

Sa hotele, w ktorych mozesz znalezc prace. Nie jest to jakas wielka dziura i to zaleta tego miasta - chociaz nie jest to Waszyngton czy Nowy Jork.

Gdy bedziesz mial dzien wolny - mozesz jechac w gory, nad ocean, do parku rozrywki - sa tam miejsca, gdzie mozna sie pobawic.

Najlepiej zadaj pytania w punktach, a ja postaram sie na nie odpowiedziec, jest juz prawie 3 w nocy i chyba za bardzo chce mi sie spac, zeby cos ciekawego wymyslic :|.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze znalazlem odpowiednia osobe!!!!!!!!

a wiec facetka mowila mi ze to bedzie richmond a dostalem takie informacje meilem :

Firma Boddie - Hardees of Hull Street, VA

Adres 10210 Hull Street Road

Miasto Midlothian

1 co to za miejsce?

2ZIP Praca - co to jest??

3Employer`s Code (CHI) - co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Richmond plynnie przechodzi w Midlothian, tak jakby tworzyly razem jedno miasto, podzielone przez droge Chippenham Parkway.

Sprawdzilem adres na www.gooogle.pl -> bedziesz pracowal w restauracji Hardee's. Na mapie wyglada to tak:

http://maps.citysearch.com/location/10538642?

Kiedys tam chyba nawet jadlem - zwykly fast food w rodzaju McDonalda.

Nie mozna przez to liczyc na napiwki, praca nie bedzie rewelacyjna.

Nie jest to przynajmniej zadne za[beeep]e i poszukiwania drugiej pracy w tej okolicy sa mozliwe.

Ciekawe, gdzie bedziesz mieszkal, kto wie czy nie w dzielnicy Town&Country, jesli bedziesz wiedzial - daj znac :)

Jesli chodzi o ZIP code - bo pewnie o tym mowisz - to po prostu kod pocztowy. Kodu CHI nie znam - pewnie kazdy pracodawca zgodnie z przepisami musi miec cos w tym rodzaju, moze jest jakis krajowy rejestr, nie wiem - to tylko domysly, ale nie musisz sie tym przejmowac, wiele Ci chyba nie powie.

Musze wychodzic na zajecia, odpowiem po powrocie na kolejne pytania, jesli je zadasz.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a duzo jest tam polaków?

wymysliłem sobie ze jesli mi sie spodoba usa to zostane tam dluzej ale interesuje mnie tylko legalny pobyt

czytalem cos na forum o szkolach jezykowych (chodzi o wize glownie) a moze ty wiesz o jakis innych rozwiazaniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zorientowalem sie juz po zadaniu pytania o biuro, ze jedziesz z YTP - ale troche pozno bylo gdy czytalem post i nie zwrocilem uwagi na temat :)

Oplata za mieszkanie nie jest zla - ja placilem mniej, ale mialem wlasny kontrakt - pracodawcy z biur W&T czesto zdzieraja wiecej (chociaz to nie regula).

Polakow w Richmond wlasciwie nie spotkalismy (ale w okolicach Richmond, w aquaparku King's Dominion, pracuje ich wielu).

Wyslalem Ci prywatna wiadomosc ze zdjeciami Richmond, samo miasto nie ma zbyt wiele do zaoferowania, jesli chcesz zostac w USA na dluzej - wybierz sie na wycieczke i obejrzyj inne stany - moze warto przeniesc sie w inne miejsce ... ;)

Patrzac na Twoj avatar mysle, ze dobrze czulbys sie w Californi :D

Slyszalem o kilku wariantach przedluzenia legalnego pobytu, ale nie znam sie na tym tak naprawde - nie pisze nic zeby nie zaszkodzic glupia rada.

Sa na pewno na forum osoby doskonale orientujace sie w temacie - musisz poszukac odpowiednich postow lub zadac pytanie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...