Skocz do zawartości

Nielegalny pobyt - głupota czy szansa?


Callan

Rekomendowane odpowiedzi

chmmmm ja wam powiem tak teraz koncze studia i mam zamiar wyjechac ... nie wiem jak sie wszytko potoczy ale wiem ze ebdzie osoba która mi pomoze co jest duzym plusem :( ale wiem ze jak skoncze studia nie znajde pracy w swym zawodzie mimo ze jest malo płatny a chciałbym go wykonywac, po prostu lube ten kierunek na który poszłem. No i wiem z tyc kilku lat studiów, że naprawde ciezko jest bez znajomosci znaleźc dobrą pracę. Widziałem tez osoby majace duze doswiadczenie i znajace sie na wielu rzeczach ale i tak pracodawca płącił im 800-1000 zł, no to dla starego pracownika to smiech nie pieniadze.

Wiadomo jednym sie uda drugim nie, tym ktorzy wyjezdzaja wiadomo z jakim zamiarem życze pwodzenia, trza byc dobrej mysli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 164
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Kazdy czasowo lub na stale przebywajacy na terenie usa niezaleznie od rasy, wyznania, statusu podlega takim samym prawom.....

-------------------------------------------------------------------------

to idz i glosuj jesli masz prawa (bo nawet majac GC nie masz pelnych praw jakie ma obywatel)...

Prawo a obowiazki.... obowiazkiem obywatelskim jest oddanie glosu w wyborach... tak samo jak obywatel amerykanski musi zasiasc w lazwie przysieglych chociaz raz w zyciu....

Na dzien dzisiejszy legalnie nie legalnie zadna roznica ale jak moze niektorzy wiedza jest propjekt ustawy ktora mowi: Kazdy nielegalny jest przestepca... wtedy bedziemy mogli dyskutowac o prawie samych minusach nielegalnego pobytu na dzien dzisiejszy pelen luzik mowie to z doswiadczenia.... no i czekajmy na manestie bo szansa jest... a jak bedzie dowiemy sie za kilkanascie dni.....

A to dziwne bo wg. prawa amerykanskiego glosowanie jest prawem/przywilejem. W tej chwili bycie nielegalnym jest wykroczeniem (misdeaminor), a dopiero teraz Kongres chce podniesc range do przestepstwa (felony). Jest wiec roznica pomiedzy legalnymi a nielegalnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla jednych mówienie do starszej osoby po imieniu nawet po ksywie jest chyba marzeniem zycia lecz sprobujcie sie zaprzyjaznic tak naprawde ZAPRZYJAZNIC z amerykanami żeby poprosili was do swiatecznego stolu , wyjechali z wami na wakacje ... nie wiem czy sie uda

Spoleczenstwo amerykanskie jest bardzo nieufne i nie jest to takie latwe , moze sie myle, jesli ktos ma inne spostrzezenia niech sie wypowie.

Czy to tak razilo przedmowce - zwracanie sie w Polsce na PAN i PANI?

Uwazam ze to wynika jedynie z kultury osobistej.

Bardzo czesto bylem zapraszany przez Amerykanow na posilki swiatecze, czy to indyk czy Xmas. Ja uwazam ze Amerykanie sa bardzo otwarci i latwo sie z nimi zaprzyjaznic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogadać nie służbowo podczas pracy z klientami?

o czym ? o pogodzie?

nie pracowalas jeszcze dlatego masz marzenia - i boy jak najwiecej bylo tych marzen bo z wiekiem z czasem zdobywania wiedzy zawodowej rozwiewaja sie gdzies po drodze

traci sie marzenia i zaczyna sie stapac trzezwo po ziemi

kelnerka to taki sam zawod jak inne i wcale nie polega na rozrywce nawet jakbys to traktowala z usmiechem na twarzy - po kilku godzinach poczujesz zmeczone nogi, rece i skore na twarzy od ciaglego usmiechania sie

w kazdym zajeciu mozna znalezc cos ciekawego co pochlonie nie tylko nas czas ale i umysl

szukajcie a znajdziecie...............

powodzenia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy to "margines" nielegalnego pobytu??

Wiesz o czym piszesz??

Szacuje się, że w Stanach mieszka ok. 10 mln. ludzi pochodzenia polskiego.

To ty zaliczasz stara emigracje z XIX i XX wieku i ich potompkow do nielegalnych :shock: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy to "margines" nielegalnego pobytu??

Wiesz o czym piszesz??

Szacuje się, że w Stanach mieszka ok. 10 mln. ludzi pochodzenia polskiego.

To ty zaliczasz stara emigracje z XIX i XX wieku i ich potompkow do nielegalnych :shock: ?

Oczywiście, że nie. Chciałem mu tylko uświadomić, jak duża polska emigracja znajduje się w Stanach. Co do liczby nielegalnych - nie ma rzetelnych danych, przynajmniej ja z takimi się nie spotkałem (jeśli są, będe wdzięczny za info :( ). Szacuje się ponoć, iż liczba nielegalnych polskich imigrantów w USA przekracza 1 mln. Na tle nielegalnych z Meksyku jest to kropla w morzu, ale nie margines...

[wyciąłeś tylko część mojej wypowiedzi. Później później pisałem o nielegalnych :D ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy to "margines" nielegalnego pobytu??

Wiesz o czym piszesz??

Szacuje się, że w Stanach mieszka ok. 10 mln. ludzi pochodzenia polskiego.

To ty zaliczasz stara emigracje z XIX i XX wieku i ich potompkow do nielegalnych :shock: ?

Oczywiście, że nie. Chciałem mu tylko uświadomić, jak duża polska emigracja znajduje się w Stanach. Co do liczby nielegalnych - nie ma rzetelnych danych, przynajmniej ja z takimi się nie spotkałem (jeśli są, będe wdzięczny za info :( ). Szacuje się ponoć, iż liczba nielegalnych polskich imigrantów w USA przekracza 1 mln. Na tle nielegalnych z Meksyku jest to kropla w morzu, ale nie margines...

[wyciąłeś tylko część mojej wypowiedzi. Później później pisałem o nielegalnych :D ]

Wiem ze wycialem. Jakbys napisal ze w USA liczba nielegalnych emigrantow moze przekraczac milion (zreszta w co szczerze watpie) to bym sie nie czepial :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawych rzeczy, dla tych co nie wierzą w deportację z USA (statystyki rządowe Stanów Zjednoczonych, źródło podane u dołu tej wiadomości):

Liczba przeznaczonych do deportacji z USA Polaków w 2004 r: 440 osób

(w Europie zdecydowanie przodujemy, na drugim miejscu znalazła się... Wielka Brytania: 326!! Z drugiej strony na tle 1mln 442tys. przeznaczonych do deportacji Meksyków wyglądamy blado :( )

Liczba usuniętych z USA Polaków w 2004 r.: 318 osób

(wzrost w stosunku do poprzedniego roku! UWAGA! Tylko 103 z powodu przestępstw, pozostali kategoria "non criminal"! Tu akurat wyprzedziła nas Wielka Brytania, a właściwie UK: 392 (większość z powodu przestępstw); Meksyk: 148 tys. wydalonych).

Źródło:

http://www.uscis.gov/graphics/shared/stati...earbook2004.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...