Skocz do zawartości

SSN bez authorization


Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was pytanie za 100 punktów. Jestem szczęśliwym posiadaczem SSN :wink: , choc i tez nie do końca- nie mam do niego ważnego DS(tenże SSN był wydany tylko na czas W&Tu). Posiadam tez obecnie od kilku dni wizę turystyczną w paszporcie. Czy ktoś z Was słyszał albo miał do czynienia z osobami, które pomimo braku "authorization" pracowały na swoim numerze SSN. Czy ma to jakieś konsekwencje w rocznych rozliczeniach, czy tamtejsz skarbówka dojdzie do tego że nie do końca legalnie miała miejsce praca??? Z góry dziękuję za pomoc.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy SSN nie jest wydawany raz na całe życie? Ja słyszałem, że jak dostane w tym roku SSN to jak bede jechał za rok, czy dwa lata to SSN zostaje ten sam... Ktoś coś o tym wie?

SSN wydaje sie tylko raz ale o ile wiem to trzeba je aktywowac za kazdym razem jak sie do usa przyjedzie.nie wiem jak to wyglada w praktyce, chyba malo osob jezdzi do biura po to aby ja aktywowac. nie wiem dokladnie jak to z tym jest. moze ktos inny bedzie wiedzial..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie za 100 punktów. Jestem szczęśliwym posiadaczem SSN  :wink: , choc i tez nie do końca- nie mam do niego ważnego DS(tenże SSN był wydany tylko na czas W&Tu). Posiadam tez obecnie od kilku dni wizę turystyczną w paszporcie. Czy ktoś z Was słyszał albo miał do czynienia z osobami, które pomimo braku "authorization" pracowały na swoim numerze SSN. Czy ma to jakieś konsekwencje w rocznych rozliczeniach, czy tamtejsz skarbówka dojdzie do tego że nie do końca legalnie miała miejsce praca??? Z góry dziękuję za pomoc.

Pzdr

Jest bardzo duzo takich osob ktore pracuja na swoim SSN bez "authorization". Tamtejsza skarbowka czyli IRS bedzie wiedziec ze sie pracowalo nielegalnie, wpisza twoj numer i juz wszystko wiedza, ale ich to nie interesuje. Dla nich jest wazne to ze placisz podatki. Nawet tego nie zglaszaja do USCIS (urzedu imigracyjnego). Gorzej jakbys nie placil podatkow, a IRS by sie dowiedzial.

A czy SSN nie jest wydawany raz na całe życie? Ja słyszałem, że jak dostane w tym roku SSN to jak bede jechał za rok, czy dwa lata to SSN zostaje ten sam... Ktoś coś o tym wie?

Zgadza sie SSN jest wydawany raz na cale zycie.

Jezeli otrzymales SSN na W&T, a w przyszlosci otrzymasz Green Card to wymienia Ci tylko karte SS, a numer pozostanie ten sam tylko nie bedzie wtedy na niej zadnych napisow typu: "Not valid for employment", "Valid for work only with INS authorization" itp.

SSN wydaje sie tylko raz ale o ile wiem to trzeba je aktywowac za kazdym razem jak sie do usa przyjedzie.nie wiem jak to wyglada w praktyce, chyba malo osob jezdzi do biura po to aby ja aktywowac. nie wiem dokladnie jak to z tym jest. moze ktos inny bedzie wiedzial..

Nie slyszalem nigdy zeby SSN trzeba bylo aktywowac za kazdym razem po przyjezdzie do Stanow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Witka,

Chcialem tylko powiedzieczejuz dostalem pierwszego czeka, strasznie sie balem ze payroll moze cos zweszyc. Mam tylko ogromna nadzieje ze to sie przeniesie jakkolwiek na moj ewentualny kolejny wlot do usa. obecnie jestem na wizie turystycznej.

pozdro z NY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...