Jump to content

w sprawie rozliczenia rocznego, pilne!


agak

Recommended Posts

Mój ojciec ma zieloną kartę, a matka nie ubiegła się o nią i mieszka w Polsce, prawdę mówiąc żyją troche jak pies z kotem. Ojciec ostatnio zadzwonił proponując jej żeby przysłała oświadczenie ze swoim podpisem, bo on w zeszłym roku zarobił 70 000 $ i musi doplacić do rozliczenia rocznego 1000$ więc wspanialomyślnie chce matce te pieniądze dać, ale konieczny jest jej podpis. Prawdopodobnie chodzi o rozliczenie się łącznie z małżonkiem i w wyniku takiego rozliczenia ojciec nie tylko nie będzie musial dopłacać ale zwrócą mu dużo więcej. Taka propozycja jest do przyjęcia pod warunkiem, że zyskiem podzielą się po równo. Nie wiem jakie tam są stawki podatku dochodowego i dlatego nie wiem co matce radzić czy nie powinna przypadkiem zażądać 3000 $? pomóżcie!!

Link to comment
Share on other sites

Witam!

On moze wystapic o ITIN number dla niej- to wystarczy do rozliczen podatkowych.

Powiedz jej aby zarzadala opcji injured spouse - wtedy zwrot jest dzielony po polowie. Jak bedzie podpisywac formularz to na gorze kartek musi byc napis injured spouse.

Jesli on wisi kase za zalegle opdatki to zabiora tylko z jego czesci, a ona dostanie swoje w calosci. Nie pamietam tylko jak zrobic z adresem - bo w zeznaniu jest jeden.

Agnieszka

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...