Skocz do zawartości

departure record


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

3 lata temu bylam au pair i dzis przegladalam swoj stary paszposrt i widze ze nie zdjeli mi wlasnie tego bialego papierka ktory wypisuje sie w samolocie tzw departure record. Z tylu odczytalam ze musze go oddac, no i na lotnisku jak wracalam do Polski to oczywiscie dawalam babce paszport tylko najwidoczniej ona tego nie wziela i nie oderwala. Czy w zwiazk uz tym moge miec jakies problemy z uzyskaniem wizy? W poniedzialek jade do ambasady i troche sie zdenerwowalam. Chce dodac ze wrocilam na czas i biuro z ktorego wyjezdzalam wie gdyz otrzymalam i potwierdzenie ukonczenia programu oraz kaucje. Czy kogos tez takie cos spotkalo??? Pomocy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to byl przypadek ze sie zorientowalam bo ja wiedzialam ze to mam, tylko nikt mi nigdy nie powiedzial ze to musi urzednik zabrac na granicy, to jest jego obowiazek poza tym pytalam sie tej Pani czy to wszystko czy czegos innego nie musi zrobic a ona na to ze ona chyba sie zna na swojej pracy i wie co robi wiec co ja bede sie wtracac myslalam ze tak ma byc, dopiero wczoraj jak bylam u kumpeli przypadkowo zobaczylam ze ona tej kartki I-94 nie ma i powiedziala ze jej zabrano i zaczelam grzebac na necie i znalazlam informacje ze to powinno sie odeslac. Gdybym wiedziala to wczesniej to juz dawno bym to odeslala. Na szczescie znalazlam jeden boarding pass wylot z chicago do kopenhagi, mam papiery ze od 1 wrzesnia bylam zatrudniona (opuszczalam stany 27 lipca) najwczesniejsze papiery to zalozenie lokaty 26 sierpnia czyli prawie miesiac po bo innych rzeczy wczesniejszych nie mam. Mam umowe o prace, papiery z banku, papiery o przyjeciu na studia. Ale czy to wystarczy, czy w ogole beda o to prosic czy od razu dadza mi odmowe? Czy zgodza sie abym otrzymala wize i od razu wyslala I-94 do USA z wyjasnieniem?Czy moze mowic ze zabrali mi na lotnisku a za to co sie z tym dzialo pozniej nie odpowiadam? Bo Pani skanowala mi paszport czy zostaje jakis slad przez to ze jednak bylam na granicy czy to skanowanie to tylko sobie a muzom? Prosze o jakas odpowiedz, moze ktos wie, mial taki przypadek, bylabym wdzieczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim wypadku mysle,ze I-94 zabierze ambasada- mojej kolezance sie tak przytrafiło.

choc...nigdy nie wiadomo.Ale dobrze ze masz jakies"papierki" na to,ze bylas juz w Polsce,mysle ze z wiza nie bedzie problemu:)

pozdrawiam i powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

W zeszłym roku po raz drugi starałam się o J1, a rok wcześniej nie oddałam tej cholernej kartki. ;) Ani w ambasadzie, ani na lotnisku nikt o to nie pytał. Nie byłam nawet przygotowana na udawadnianie, ze nie przesiedziałam wizy. Do Stanów wjechałam bez żadnego problemu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej kochani jestem juz po wizycie, dostalam !!! Konsul Pan pod 3 byl bardzo bardzo mily, niep ytal ani o moj poprzedni powrot ani nic a ja sie tak martwilam. Spytal tylko do kogo jade, i czego ucze (tu odpowiedzialam ze angielskiego i zaczelam gadac jak najeta), caly czas zartowalam z nim a on sie smial a potem zyczyl mi wspanialych wakacji. teraz tylko czekam na paszporcik, ale mimo tego wysle jutro ten nieszczesny formularz I-94 razem z wyjasnieniem, do konca czerwca chyba dojdzie i nie bedzie problemow z przekraczaniem granicy. Kochani dziekuje za wszystkie informacje i pocieszenia. Goraco pozdrawiam!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...