Skocz do zawartości

wypożyczenie czy kupno samochodu?


Rekomendowane odpowiedzi

Co bardziej się opłaca? Ile kosztuje wypożyczenie samochodu, a za ile można coś na 4 kółkach kupić? Jakie są w obu przypadkach formalności? Jak jest potem ze sprzedarzą samochodu (podobno jest problem jeżeli sprzedajesz go w innym stanie - to prawda?)

z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co ci chcesz samochod ? to jest podstawowe pytanie .

Jak chcesz tylko na tripa zeby cos zwiedzic lub dojechac do pracodawcy to lepiej wynająć- potrzeba miec karte kredytową "wypukłą"

Jeśli bedziesz dojeżdzał do pracy a nie masz innej możliwosci to kup jakiegoś trupa {albp sie z kimś dogadaj i kupcie w kilka osob} -ogolnie kupna wozu nie polecam -wiele osob zamoczylo w ten sposob

poszukaj na forum bo temacik był już poruszany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłam ze znajomymi w Stanach to kupowaliśmy samochody bo nie mieliśmy jak dojeżdźać do pracy-nawet autobusów nie było.

w sumie to 4 samochody kupiliśmy. Ceny od 600 do 1000 $. Jeden rozleciał się po miesiącu, drugi był mój i jeździłam nim całe 3 miesiące zanim siadł na drodze i już się nie ruszył, a trzeci i czwarty posłużyły przez cały wyjazd i ludzie nawet w końcową podróż po Stanach się nimi udali a przed wylotem autka sprzedali. Ja ponad 100$ musiałam zapłacić za to żeby wzięli mój samochód na złom:)no i za ubezpieczenie trochę zapłaciłam (bałam się jeździć bez)

ale ludzie też wypożyczali- drożej to wychodziło choć trzeba przyznać, że wtedy mniej trzeba było ładować pieniędzy w benzynę, bo nowe samochody tyle nie ciągnęły co te staruszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie też uważam że lepiej jest wypożyczać samochód wiadomo jak się ma 4 kółka to szczególnie w USA dużo one ułatwiają ale my sobie dawalismy rade bez tego a w sumie samochód mielismy wypożyczony chyba z 5-6 razy, trzeba też liczyć że koszta rozkładają się na kilka osób więc nie wychodzi to tak najgorzej, a na podróżowanie też lepiej wypożyczyć przynajmniej wiadamo że twój samochód jest sprawny w 100% a jak stanie i nie będzie chciał ruszyć to podstawią nowy, ale znałem też kilka osób które samochody kupiły nawet w dobrym stanie za około 1000$ i przejeździli nimi całe wakacje i nawet jakieś wypady dalsze zaliczyli, wtedy jednak wiadomo trzeba się postarać o jego sprzedaż, no i ubezpieczenie sporo kosztuje a bez to ja bym się bał jeździć, bo przecież zawsze może się zdarzyć coś nieprzyjemnego, jakaś stłuczka chociażby i jeśli to by było z twojej winy to pokrycie naprawy samochodu(tej drugiej osoby-Amerykanina) będzie kosztowało majątek bez odszkodowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...