Skocz do zawartości

prawo jazdy w USA


Rekomendowane odpowiedzi

Nie, ponoc mozna jezdzic na polskim prawo jezdzie przez 3 miesiace, tylko trzeba pamietac ze kazdy stan ma swoje przepisy. Ja mam kolege ktory jezdzi juz ponad pol roku na polskim prawo jezdzie w chicago :P Dobrze by bylo jednak jakbys wyrobila sobie amerykanskie prawo jazdy. Plusem tego jest ze bedziesz posiadac amerykanskie ID. To jest dosc pomocne w usa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o Polskie prawo jazdy.. wiele osob straszylo mnie wizja przesiedzenia 24 godzin w areszcie za jazde bez prawa jazdy.

Jak sie okazalo nie ma z tym problemu wielkiego:

W siedzibie telewizji POLVISION w Chicago mozna za darmo odebrac sobie taka karteczke z komunikatem Sekretarza Stanu Jessie White-a do wszystkich sil porzadkowych (czyt. policji) apropo tego iz (mowiac krotko) turysci moga jezdzic na swoim krajowym prawie jazdy.

Pod tym komunikatem mamy wiadomosc od naszego konsula generalnego w Chicago pana Franciszka Adamczyka, w ktorym to zwraca on uwage iz posiadanie tej karteczki pozwoli nam w 99,9% na unikniecie problemow z tymi dosc czesto niedouczonymi policjantami, dla ktorych Ameryka to caly swiat a gdzie indziej to juz zyja smoki i nie wolno tam jezdzic :P)

To oczywiscie apropo stanu Illinois a co z reszta ???? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja bylam w USA au pair wiec wszystko bylo legalnie i na ostatni guzik bylo dopiete bo jezdzilam autem starej. Jej firma ubezpieczeniowa zazyczyla sobie miedzynarodowego prawa jazdy i do konca pobytu na nim jezdzilam. Mialam z 2 kontrole policyjne i wszystko bylo ok. Ale slyszlam tez ze to prawo stanowe i podobno w Kaliforni nie chce miadzynarodowych prawd jazdy, ale nie wiem na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Maine na polskim prawie jazdy to ja nawet dosta3em mandat za speeding na autostradzie. Ca3e 180 dolców :P

Odby3em te? podró? przez nastepujące stany: New Hampshire, Massachussets, New York, Pennsylvania, Maryland, D.C., New Jersey i nie sądze ?e by3yby jakiekolwiek problemy przy zatrzymaniu przez policje.

Jedna dobra rada: zaraz na wstepie, przy dawaniu policjantowi prawa jazdy podkreślcie, ?e jest to wasze MIEDZYNARODOWE prawo jazdy

To są naprawde niedouczone baranki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ji podobno w Kaliforni nie chce miadzynarodowych prawd jazdy, ale nie wiem na 100%

W Kalifornii jest smiesznie :D

Z jednej strony w ksiazeczce DMV czarno na bialym napisane jest, ze WOGOLE niepotrzebne jest amerykanskie prawo jazdy, i ze wystarczy miedzynarodowe.

Z drugiej strony mila Pani w tym samym DMV poinformowala mnie ze mam 30 dni na wyrobienie kalifornijskiego prawa jazdy od momentu przylotu.

Z trzeciej strony - jak ubezpieczalam samochod to mi powiedzieli, ze mam 3 miesiace na zrobienie prawa jazdy.

I badz tu madry :?

Ja w kazdym razie jestem juz po written test, za 1.5 tygodnia mam driving test, wiec razem z formalnosciami (przyslanie przez nich mojego prawka do domu) zajmie mi to niecale 2 miesiace. A poki co mam driving permit, ktory wydali mi po zdaniu written test, wiec jezdze sobie legalnie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

kilka s3ów na temat Ohio...niezbedne miedzynarodowe prz polskich...przy czym przy kontroli musia3am pokazaa zarówno jedne i drugie....a Endriu ma racje, ?e to ma3e baranki, przy kontroli mr policeman ucieszony rzek3 do mnie: a to wy je1dzicie w Europie lewą strona drogi??!!??..........predkosśa te? dośa 3atwo przekroczyc -zw3aszcza kiedy patrzysz na licznik z milami i nie zwracasz uwagi na kilometry:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...