Skocz do zawartości

Fajeczki, wodeczka itp


STMan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na dzien dobry wspomne, ze szukajke przegladnalem a mimo wszystko mam jeszcze pytanko:

Jako palacy i przywiazany od rodzimych marek 8) papierosow, chcialbym sobie wwiezc do stanow karton.

Ponoc najtaniej bedzie jak kupie je w hurtowni /tanim kiosku/.

Mam to zaladowac w torbe i nadac...

Tylko czy ktos bedzie sie mnie pytam czy mam fajki?

Co jak mi przeswietla bagarz i znajda?

Czy MUSZE zglosic komus /komu/ ze mam karton?

Chodzi mi o sytuacje, ze mam fajki w torbie i nic nikomu nie mowie /bo nie pytaja/ a jak znajda to sie czepiac zaczna :evil:

dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Informacja dla osób podróżujących do USA dotycząca ograniczeń w przywozie napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych

Napoje alkoholowe

Osoby, które ukończyły przynajmniej 21 lat mogą wwieźć na teren Stanów Zjednoczonych, bez ponoszenia opłat celno-podatkowych, do 1 litra napojów alkoholowych (piwa, wina, wódki) przeznaczonych na własny użytek. Ilości przekraczające ustalony limit, podlegają opłatom celno-podatkowym.

Wyroby tytoniowe

Osoby podróżujące do Stanów Zjednoczonych, mogą bez ponoszenia opłat celno-podatkowych, wwieźć nie więcej niż 200 szt. papierosów (1 karton) lub 50 cygar lub 2 kg (4.4 lbs) tytoniu, lub proporcjonalne ilości tych wyrobów.

Przywóz cygar kubańskiego pochodzenia, przeznaczonych również na użytek własny, jest zabroniony."

informacja ze strony lot-u.

http://www.customs.gov/xp/cgov/travel/vaca...e_exemption.xml orginał

wiem , że fajki w stanach sa bardzo drogie, ale czy warto ryzykować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"

wiem , że fajki w stanach sa bardzo drogie, ale czy warto ryzykować??

Lecimy we dwojke, pale tylko ja, wiec 2 kartony mi wystarcza :wink:

"

Sam w bagażu podróżnym przewoziłem 4 kartony papierosów. Nikomu niczego nie mówiłem i nie było żadnych problemów. Żadnych.

Wlasnie a co bedzie jak przeszperaja??

I jeszcze pytanko w wpodrecznym czy nie to wiezc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"

Sam w bagażu podróżnym przewoziłem 4 kartony papierosów. Nikomu niczego nie mówiłem i nie było żadnych problemów. Żadnych.

Wlasnie a co bedzie jak przeszperaja??

I jeszcze pytanko w wpodrecznym czy nie to wiezc?

Widzisz, jeśli chodzi o np. 3-4 kartony, to ja myślę, że nawet jeśli to znajdą, to ujdzie Ci to na sucho. Jeśli bedziesz mial np. powyzej 10 kartonów, to wtedy pojawią się przypuszczenia o przemyt... Popatrzmy prawdzie w oczy - celnicy też palą i zdaja sobie sprawę, że te parę kartonónów, które przewozisz jest na Twój własny użytek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, uzupełniam info: ja miałem w podróznym.

PS. Alkoholu do USA ie przewoziłem. Za to z USA do Polski 2 flaszki. Jednakże nie polecam, szczególnie jeśli masz międzylądowanie, bo... u mnie doleciała tylko jedna flaszka, druga - Bacardi - choć dobrze zabezpieczona, pękła w czasie transportu (dobrze, że w tej walizce miałem tylko ubrania). Kiedyś widziałem filmik, co pracownicy lotnisk robią z bagażami... Zgroza!

No a z miedzylądowaniem 2 razy większe prawdopodobieństwo, że zawartość Twojej walizki nie przeżyje rzucania, kopania etc... (zwłaszcza jeśli o szkło chodzi) :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszłe wakacje w czerwcu spotkałam dwie dziewczyny w chicago właśnie co przyjechały. Były z polski i jednej rozwalili kompletnie walizkę. Poszły wszystkie ekspresy, ale dobrze ze dziewczyna była zabezpieczona i posiadała duze ilości szerokiej taśmy samoprzylepnej. Trochę głupio to wyglądała wielka walizka obklejona dookoła szarą taśmą ale cóż:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...