Skocz do zawartości

Z Usa np na Dominikane


fk4

Rekomendowane odpowiedzi

czesc

w tym roku chcial bym se poleciec gdzies z usa na dominikane czy gdzies gdzie jest paradise:)tylko jest kilka pytan czy mozemy podrozowac na J1 poza Usa i czy potrzebujemy np Wiz dodatkowych gdzies poza usa.wiem napewno ze jak sie gdzies leci poza usa too tzreba to zgloscic Ciee czy Sevis juz sam nie wiem.

zna ktos odp na te pytania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

w tym roku chcial bym se poleciec gdzies z usa na dominikane czy gdzies gdzie jest paradise:)tylko jest kilka pytan czy mozemy podrozowac na J1 poza Usa i czy potrzebujemy np Wiz dodatkowych gdzies poza usa.wiem napewno ze jak sie gdzies leci poza usa too tzreba to zgloscic Ciee czy Sevis juz sam nie wiem.

zna ktos odp na te pytania??

na dominikane to akurat PL nie potrzebuje. ale zeby pozniej do PL z DR wrocic przez US... niestety potrzebujesz wize turystyczna... ot, taki dziwny kraj ta hameryka.

nie no, jasne ze po dluzszych bojach i 2giej, 3ciej kontroli cie przepuszcza - ale oficjalnie - jestes juz turysta, DR to nie meksyk - wiza turystyczna do przesiadki na kolejny lot miedzynarodowy jest potrzebna.

nara, heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh- no niekoniecznie jest potrzebna turystyczna zeby wjechac z Dominikany z powrotem do USA. j1 jest wiza wielokrotnego wjazdu,czyli jesli w ciagu 4ch miesiecy waznosci DSa kolega by wyjechal, nie potrzebowalby turystycznej na ponowny wjazd do usa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh- no niekoniecznie jest potrzebna turystyczna zeby wjechac z Dominikany z powrotem do USA. j1 jest wiza wielokrotnego wjazdu,czyli jesli w ciagu 4ch miesiecy waznosci DSa kolega by wyjechal, nie potrzebowalby turystycznej na ponowny wjazd do usa.

tiaa... probowalem tlumaczyc to pani 'pogranicznikowej' w NY w styczniu, ale nie chciala sluchac. jej supervisor na 2giej kontroli tez na mnie krzywo przez 3 godziny patrzyl - choc w koncu przepuscil. no, ale ja nie bylem na WAT, wiec moge sie nie znac.

nara, heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn ja slyszalem cos ze najlepiej wybrac sie gdzies np na dominikane gdy masz jeszce wazne pozwolenie na prace w usa czyli np ost tydzien ale w sumi e to nie wiem do konca a musze wiedziec bo tzreba sie wybrac. takie wyjazdy przynjamniej tam podobno z usa sa bardzo tanie;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak zrobilam - wycieczka do Mexyku, jeszcze na waznym DSie, powrot 2 dni przed koncem DSa, zadnych problemow na lotnisku (miedzyladowanie w Denver). Jednak jesli waznosc DSa juz minela, to lepiej z USA nie wyjezdzac, bo nie wjedziesz z powrotem i nawet tluamczenia,ze bilet do PL masz z USA nie pomoga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...