Jump to content

Pytanie!!


PiraniA

Recommended Posts

Jestem tutaj nowa i chciałabym w czerwcu najpóźniej w lipcu wyjechać do stanów, ale mam mnóstwo pytań dotyczących wyjażdu. Szczerze mówiąc licze na czyjąś pomoc.

Otóż w tym roQ akademickim kończe studia, tzn bronie licencjat i chciałabym wyjechać na wize studenckiej, ale nie wiem czy będę mogła. Bo chodzi o to że jak obronie się w czerwcu to już skonmcze studia i nie będe studentką iw związQ z tym zastanawiam się czy samo zapisanie się na studia (uzupełniające magisterskie) wystarczy żeby otrzymać taką wize. cha jeszcze jedno...Znalazłam na stonie wiz takie oto zdanie: "W przypadku studentów, uczniów należy okazać indeks, legitymację studencką oraz wszystkie dokumenty świadczące o sytuacji finansowej rodziców." Skąd muszę wziąć takie zaśwadczenie?

po drugie, jesli jednak nie uda mi się załatwic wizy studenckiej to czy w takim wypadQ uda mi sie załatwić wize turystyczną.

po 3. Jak wygląda rozmowa z konsulem?

Wiem że tego dużo naskrobałam, no ale może ktoś się zlituje i mi jakoś pomoże... Byłabym dźwięczna za jakiekolwiek informacje na ten temat.

Pozdrawiam i jakby co to zostawiam do siebie namiar: 1843737 - gg, pirania2104@wp.pl.

Link to comment
Share on other sites

Wiza studencka F-1 przyznawana jest osobom, które zamierzają studiować w USA a nie są studentami w Polsce. Źle doczytałaś. Nie dostaniesz wizy studenckiej ucząc sie tylko w Polsce.

Aby otrzymac wize F-1 nalezy spelniac nastepujace warunki:

  1. nalezy wykazac sie intencja powrotu do swojego kraju po ukonczeniu studiow,

  2. nalezy zakwalifikowac sie do programu akademickiego,

  3. student musi udowodnic, ze posiada fundusze na pokrycie czesnego, zamieszkania oraz wszystkich innych wydatkow.

Dodam, że to dotyczy USA a nie Polski.

Dlatego możesz starać się np. o wizę B, czyli turystyczną. Ja równiez bronię się w czerwcu, jednak wize dostałem miesiąc temu. Aby otrzymać wszelkie informacje dotyczące starania się o wize turystyczną wejdź na stronę ambasady USA lub/i rozejrzyj się w dziale "Formalności..." na tym forum. Tam też zapewne zostanie przeniesiony Twój wątek przez moderatora, jak mniemam...

Link to comment
Share on other sites

Witam

Powiem Ci tak moja siostra ma ten sam problem ale wize otrzymała bez problemu , takze ty Tez powinnas , w ambasadzie powiedziala jak wygląda jej sytuacja i konsul nie robil z tego zadnych problemów ... :wink:

A co do rozmowy z konsulem to nie masz czego sie bac , uśmiechaj sie i napewno wszystko bedzie dobrze :)

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...