Skocz do zawartości

Jedzenie w USA jak sobie radzicie


darop

Rekomendowane odpowiedzi

A moze by tak nauczyc sie jesc tak jak inteligentni amerykanie lub doswiadczeni turysci? To znaczy: w restauracjach chinskich, japonskich, indysjkich. Nauczcie sie jesc pikantna kuchnie, i poznajcie ulubiona kuchnie amerykanow - mexican food. Lub tajlandzka. Wszedzie jest dobra kuchnia wloska. W wiekszych sklepach znajdziecie dobry chleb, dobre sery, dobre owoce i warzywa organiczne. Wieksze miasta maja fantastyczne farmers market gdzie jest ogromny wybor wspanialego jedzenia. Fakt, te lepsze wyroby sa drozsze. Placisz 99-centow za chleb, dostajesz wate. Placisz $2.50 masz fajna bagietke. Jak tu sie mowi; YOU GET WHAT YOU PAY FOR. To jest twoj wybor.  

I kurcze, nie narzekajcie ciagle. To jest niegrzeczne. Znam duzo amerykanow ktorym polska kuchnia nie smakuje bo jest za ciezka i za tlusta, ale im by nigdy do glowy przyszlo publicznie mowiac ze Polacy jedza syf. Zachowujcie sie jak swiatowi ludzie i akceptujcie prosty fakt ze nie jestescie u siebie w domu. I ze jedzenie nie bedzie takie jak w domu. Bo faktem takze jest, ze nigdzie na swiecie nie ma takiego wyboru jedzenia, i tak dostepnych cen, jak w USA.

zgadzam się i podpisuje pod tym co napisałaś w 100% !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

a dodatkowo fakt że jedzienie wydaje się nie dobre w stanach jest wynikiem tego że włancza się ludziom film na oszczędzanie i kupowanie najtańszych produktów co jak wiadomo jest błędem, mi tam jedzenie w usa smakuje przez swoją różnorodność a fakt łatwości dostępu do kuchni oriętalnej jest dla mnie dodatkowym plusem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dodatkowo fakt że jedzienie wydaje się nie dobre w stanach jest wynikiem tego że włancza się ludziom film na oszczędzanie i kupowanie najtańszych produktów co jak wiadomo jest błędem, mi tam jedzenie w usa smakuje przez swoją różnorodność a fakt łatwości dostępu do kuchni oriętalnej jest dla mnie dodatkowym plusem,

a te bledy to tak specialnie czy dla jaj? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loki dobrze napisal, szczegolnie z tym, ze nie ma co sie dziwic ze Amerykaniec nie powie o polskim jedzeniu ze oblesne.

Oni [beeep] by zjedli i jakby sie spytalo jak smakowalo to by z usmiechem powiedzieli delicious

a co do jedzenia to w restauracjach za $10 spokojnie cos dobrego sie zje

ale najwiekszy problem jest z produktami, ktore kupuje sie do domu aby cos przyrzadzic samemu

chocby maslo zwie sie butter a jest najzwyklejjsza margaryna

co do slodyczy to tez [beeep] warte, niezle wygladaja a zje sie troszke i nadaja sie do wyrzucenia

wiadomo zdarzaja sie wyjatki wsrod slodyczy, chlebow kielbas

i takich wyjatkowych smakolykow trzeba szukac, niestety metoda prob i bledow

i wlasnie to jedzenie, ktore kupuje sie zeby samemu cos upichcic jest wstretne, restauracyjne nie jest zle, przynajmniej dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam polskich znakow w mojej klawiaturze, program nie polski! wiec dlatego  :)
a znasz kogoś kto ma na klawiaturze znaki polskie?? bo ja nie

no dobra wazne ze zajarzyles/as o co mi chodzi. :wink:

widze ze troche powazniocha z ciebie. jesli cie urazilam to sorrka! nie mialam w zamiarze. 3manko i wiecej luzu a bedzie ok , chociaz to dosc stresowy okres dla wielu :(:(;)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcecie zrec polska kielbase to siedzcie na d* w polsce. jak jedziesz do innego kraju to chyba milo jest poznac "foreign cuisine" no chyba ze jestescie tak bardzo ograniczeni i w glowach wam tylko kielbachy, zurki i inne bigosy. zgadzam sie ze stwierdzeniem 'you get what you pay for' - skapisz na zarciu to jedz wate z wata o smaku waty. kijowe jedzenie jest wszedzie, w stanach, w polsce w rumunii i meksyku, tak samo jest z tym dobrym. pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...