Skocz do zawartości

Co z zakupem sprzetu w USA ??


Rekomendowane odpowiedzi

:!: Hej moze ktos mi w koncu z was pomoze i powie jak to jest gdy ktos chce sobie przywiezc Laptopa i cyfrowke z USA do Polski, poniewaz zastanawiam sie nad tym a nikt jak narazie nie dal mi jednej sensownej odpowiedzi.

W POLAMERZE pani mnie poinformowala iz celnicy dolicza mi 22% cla.

Potem juz w drugim punkcie uslyszalem iz dolicza mi clo ale juz 21% ?!?!

a do tego VAT i Podatek ale czy Vat to juz nie podatek ???

W trzecim miejscu poinformowano mnie iz bedzie clo 25% !!!!!! ale ze mozna ponoc przewiezc laptopa jako bagaz podreczny i nic sie nie placi... LUDZIE.... prosze konkrety.... Jak mozna by to zrobic za darmo... a jesli nie da sie to jakie dokumenty czy rachunki powinienem miec ze soba ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bukaj

Nie wiem czym sie martwisz. 20% osob w samolocie generalnie ma laptopa czy aparat... Polacy chyba mysla ze to cos niezwyklego. Zapakuj go do podreczenego (lub bardzo dokladnie w reczniki itp do glownego bagazu - ale to odradzam) i przylec z nim. Nic prostszego.

Nikt sie Ciebie nie bedzie pytal o niego. Z aparatem bedzie tak samo - no chyba ze bedzie jeszcze fabrycznie zapakowany..... :roll:

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przywioz3em: laptopa, 2 discmany, kamere, cyfrówke, router bezprzewodowy, serwer wydruku, g3ośniki, transformator i pare innych pierdu3ek i nikt sie o nic nie zapyta3 nawet.

Laptopa proponuje do podrecznego, a dla bezpieczenstwa w plecak, a torbe na laptopa w du?y baga? co by sie na Okeciu w oczy nie rzuca3a. I jedna zasada na Okeciu czy gdziekolwiek indziej: bez rozglądania sie niecierpliwego na boki, bierzesz baga? z taśmy jakdyby nigdy nic, pakujesz na wózek i spokojnie ale jednocześnie bardzo sprawnie wtapiasz sie w t3um, który wybiera droge NIC DO OCLENIA... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...