Skocz do zawartości

co po 9 tygodniach campa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem się dowiedzieć co robiliście po odpracowaniu 9 tygodni na campie oczwiscie chodzi mi o osoby które juz były na campie lub jesli jedziecie 1 raz co zamiezacie robic

Pytanie wzielo sie stąd ze musze do konca kwietnia podac date powrotu, oczywiscie chce zostac jak najdłuzej w USA czyli 16 tygodni pracy, mam nadzieje ze taka sie znajdzie + miesiac zwiedzania i wrócic 27 Października( mimo ze zaczynam semestr 1 Października mysle ze miesiac nieobecnosci da sie nadrobić,choc zastanawiam sie czy nie skrócic tego o tydzien albo 2 ) ... wiec jak to wyglądalo w waszej sytuacji ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja prace na Campie zakonczylam jakos 25 sierpnia, pozniej pracowalam przez kolejne poltora miesiaca, wrocilam 14 pazdziernika.... zwiedzalam na weekendach tylko.. a szkola? to zaden problem.. u mnie na roku niektorzy wracali nawet i 30 pazdziernika... :) ystarczyo pozniej zwykle zwolnienie lekarskie i po problemie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja bede miała tylko niecały tydzień na zwiedzanie.

moze ktos mi czegos doradzi?

widziałam ogłoszenia tego trip america ale wydaje mi sie oferta ciekawa ale tez droga(za tydzien ok ponad 600$..) czy na własną rękę zwiedzanie wychodzi taniej??

ja też chciałabym zobaczyć niagare:D

i jak łatwo znaleźć nocleg tani w NY? tzn w jakich cenach się noclegi wachają?

z góry dziękuje za odp:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bede miała tylko niecały tydzień na zwiedzanie.

To w porzadku jesli nie planujesz wojazy po calych stanach, ktore sa kosztowne.

moze ktos mi czegos doradzi?

Na ostatnim campie pracowalem troche dluzej. Kontrakt skonczyl sie 1 wrzesnia, zostalem tydzien dluzej. Potem szef zabral mnie do siebie do domu na tydzien, do Albany. Jest to stolica stanu Nowy Jork i do tego miasteczko studenckie. Wrocilem 14 wrzesnia.

widziałam ogłoszenia tego trip america ale wydaje mi sie oferta ciekawa ale tez droga(za tydzien ok ponad 600$..) czy na własną rękę zwiedzanie wychodzi taniej??

To zalezy tak naprawde co chcesz robic. Trek America to jak bioro podrozy, placisz za zorganizowana wycieczke. Podrozowanie jest w porzadku o ile masz czas, kompanow i kase. Wtedy kupujesz bilet 30 dniowy na Amtrak (kolej) i jezdzisz po calych stanach. Bilet 30 dniowy jest o wiele tanszy i wtedy jestes bardzo elastyczna, mozesz dojechac praktycznie wszedzie.

Jesli planujesz lightowo zwiedzac, czyli np Washinghton DC + NYC to polecam zatrzymac sie w hostelu mlodziezowym. Polecam Hosteling International... bo jest praktycznie w kazdym miescie wiekszym. Wtedy spokojnie za 15$ Chinabus z NYC do Waszyngtonu i mozna zobaczyc wiele.

i jak łatwo znaleźć nocleg tani w NY? tzn w jakich cenach się noclegi wachają?

Cena za lozko w hostelu to 20 - 30$. Niektore hostele w NYC oferuja w cenie rowniez sniadanie! Ekstra. Z doswiadczenia polecam zatrzymywanie sie w hostelach osobom, ktore lubia studenckie/mlodziezowe klimaty, wielonarodowe pokoje itd. Jest to opcja na tania kieszen. Bylem w Hostelu na amsterdam avenu i 104st (hosteling internationl) oraz w Central Park Hostel 103st i Columbus avenue, o ile pamietam. Oba sa w porzadku!

Nalezy pamietac, zeby zabookowac miejsce odpowiednio wczesniej, np 3 tyg. Hostele w NYC sa bardzo oblegane i gdy ranoa jest polowa miejsc to na wieczor juz moze nie byc ich wcale. Mozna to zrobic na stronie www kazdego hostelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...