Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy obilo wam sie o uszy o amnestii w stanach? do mnie doszo pare wersji i nic w sumie pewnego ale zawsze jest jakas nadzieja bo jak jest sie nielegalnie to sami wiecie ze w pewnym momencie zaczynaja sie schodki wiec moze cos. ja slyszalem ze maja byc 3 grupy

1. powyzej 5 lat dostaja zielone karty

2. 2-5 tymczsowe zielone

3. ponizej 2 lat mozna sie starac o pozwolenie o prace

piszcie czy wiecie cos o tym :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy obilo wam sie o uszy o amnestii w stanach? do mnie doszo pare wersji i nic w sumie pewnego  ale zawsze jest jakas nadzieja bo jak jest sie nielegalnie to sami wiecie ze w pewnym momencie zaczynaja sie schodki wiec moze cos. ja slyszalem ze maja byc 3 grupy  

1. powyzej 5 lat dostaja zielone karty  

2. 2-5 tymczsowe zielone

3. ponizej 2 lat mozna sie starac o pozwolenie o prace  

piszcie czy wiecie cos o tym :twisted:

"Ustalono w nim, że nielegalni imigranci przebywający w USA co najmniej pięć lat będą mogli z czasem uzyskać nie tylko prawo stałego pobytu, ale nawet obywatelstwo amerykańskie. Będą to mieli zagwarantowane, jeśli tylko udowodnią, że byli w tym czasie zatrudnieni, zapłacą karę i zaległe podatki, oraz nauczą się angielskiego.

Szacuje się, że na około 11 milionów nielegalnych imigrantów, aż 7 milionów mieszka w USA już ponad pięć lat.

Według proponowanego planu, ci obcokrajowcy, którzy nielegalnie przebywali w USA mniej niż pięć lat, ale więcej niż dwa (ok. 3 milionów), będą musieli wyjechać do swojego kraju, ale mogą zaraz potem powrócić jako "pracownicy gościnni" do tymczasowej pracy przez sześć lat. Potem mogą się starać o obywatelstwo, ale bez gwarancji jego otrzymania.

Wreszcie imigranci, którzy przebywają w USA krócej niż dwa lata (około 1 miliona), będą musieli wrócić do swej ojczyzny i stamtąd dopiero starać się o tymczasową pracę w Ameryce."

http://www.gazetaprawna.pl/depesze/depesza...P20060406W07465

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...