Skocz do zawartości

przeslanie pieniedzy z USA do Polski-w jaki sposob?


Rekomendowane odpowiedzi

w jaki sposob przeslac pieniadze z USA do Polski,zeby nie zaplacic za cala impreze za duzo?mam w Polsce konto w PKO s.a. z3otówkowe i ewentualnie konto $ w PKO BP,czy moze lepiej w jakis inny sposob

z gory dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

mam konto w amerykanskim banku(National City) i dolarowe w Banku Slaskim. za cala operacje przelewu

zaplacilam 30$( w innych bankach jest taniej). bank amerykanski pobiera stala prowizje, niezaleznie od

wysylanej kwoty, wiec jak sie przelewa sporo kasy(np 10 tys$) to niewatpliwie

sie to oplaca bardziej niz western union czy inne takie:) sprawdzone. polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Skontaktuj sie z bankiem polskim i amerykanskim w których masz konta. Od polskiego we1 wszystkie miedzynarodowe dane (SWIFT, IBAN itd.) a w amerykanskim dowiedz sie czy robią przelewy do Polski. Mo?e sie zdarzya tak ?e nie i wtedy dowiedz sie w polskim banku o ich tzw. banki korespondenckie w USA. Wtedy podajesz dane banku korespondenckiego i polskiego w Twoim amerykanskim i przelew idzie.

Prowizja od przelewu przychodzącego zale?y od banku w Polsce. Niektóre banki jej nie pobierają jak np. mBank i chyba Multibank. To te? trzeba zapytaa w polskim banku. Najszybszy przelew jaki widzia3em tego lata szed3 2 dni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na starych śmieciach Endriu :P

moj przelew szedl 2 dni :lol: z National City Bank do Banku Slaskiego.

nie obylo sie oczywiscie bez komplikacji, bo panience nie miescil sie moj numer konta w komputerku wiec musiala go podac do centrali banku telefonicznie. mialam niezlego stracha, ze ta kasa nie dojdzie... ale okazalo sie ze czesto tak robia przy przelewach miedzynarodowych wiec mi ulzylo :D

po czym 2 dni potem dostalam cynk, ze kasa doszla :D

pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evrin, a bank slaski pobral ci jakas prowizje?

bo jak zakladalem tam konto dolarowe w czerwcu to panienka zapewniala mnie ze zadnego myta nie biora?

Dosta3am dzis wyciąg z banku Sląskiego i widze, ze nie pobrali zadnej prowizji :D Odciagneli mi za to jakis podatek w wyskokości 30 centów, doliczyli prawie DWA dolary odsetek :D

jestem z ING bardzo zadowolona ;)

Endriu,

jak dla mnie w Stanach ?ycie za szybko p3ynie, za rok szukam wiec czegoś w Europie. jednak na pewno kiedys wróce do Californi, bo to przecudny zakątek świata :) a3uje, ze nie uda3o mi sie zobaczya nic wiecej ale pojecha3am do USA niestety w celach zarobkowych.

Pobyt w stanach to by3a dla mnie szko3a ?ycia (ja, jedynaczka), potrzebną, acz bolesna :)

Pozdrawiam Cieplutko :tancze:

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w przysz3ym roku zamierzam wrócia w to samo miejsce tylko z tydzien wcześniej. Pozna3em naprawde wspania3ych ludzi w Maine i ?al by3o wyje?d?aa - nie z powodu du?o 3atwiejszego ?ycia za oceanem, tylko z powodu ludzi.

Porada dla początkujących (a tak?e pewnie i dla "staruchów"):

jeśli ktoś wam zaproponuje stan Maine na cel zarobkowego wyjazdu na lato to nie bójcie sie, ?e to ostatni stan przed Kanadą, ?e pó3noc, ?e nic tam nie ma itd. Jeśli ktoś jedzie w lecie to jeśli trafi w jeden z tzw. beach resort typu Old Orchard Beach to i zarobi i bedzie chcia3 wracaa za rok. Trzeba tylko chciea pracowaa. A wracając do ludzi, to z rozmów z "moimi" Amerykanami dowiedzia3em sie, ?e bardziej na po3udnie (zaczynając ju? w Massachussets) ludzie są ju? mniej mili.

Ja wracając rowerem do domku kilka razy w tygodniu o 8 rano z nocki w motelu mija3em ludzi z którymi nierzadko przystawa3em i gawedziliśmy sobie o świecie, o Polsce, USA itd. Na porządku dziennym ludzie pozdrawiają sie mijając sie na ulicy itp. Nie by3oby w tym mo?e nic dziwnego gdyby ludzie Ci sie znali... Ja widzia3em ich po raz pierwszy i oni mnie te?.

A co do oglądania i zwiedzania to polecam Boston: spedzi3em tam 2 dni ale to za ma3o... I w mojej opinii wygra3 z Waszyngtonem, Nowym Jorkiem i Niagarą...

Podsumowując, polecam Maine. Naprawde warto...

P.S. Mo?e zrobimy zlot w Polsce forumowiczów, wymienimy poglądy, pobawimy sie i umówimy na nastepny termin? Czekam na g3osy.

Pozdrowionka dla wszystkich z zimnego Lublina :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mo?e zrobimy zlot w Polsce forumowiczów, wymienimy poglądy, pobawimy sie i umówimy na nastepny termin? Czekam na g3osy.

Pozdrowionka dla wszystkich z zimnego Lublina :)

pomysl pierwsza klasa ale nierealny :) no chyba ze spotkamy sie w pol drogi :D zartuje... poza tym smutno mi troszke bo ja nie mam nic tak wspanialego do opowiadania jak Ty czy inni zapewne. Poznalam ludzi z ktorymi nie moglam sie rozstac i to jest bardzo duzo, wiem ale reszta... lezy i kwiczy. poznalam ludzi tak obludnych ze sie w pale nie miesci, poznalam polskich emigrantow zyjacych w gettcie, piekną californie... no i dostalam niezle po [beeep]e. ale przezylam, zwyciezylam i dlugi splacilam :D

Stany to chyba taki maly nalóg ;) mam co do nich takie mieszane uczucia, ze sie w nich sama nie moge polapac. W mojej glowie pelnej przebrzmialych wartosci i idealow nie ma miejsce na typowe amerykanskie zycie i tych ob3udnych ludzi. Ale poznalam tez inny swiat, zycie zgola inne i dobrych, zlotych ludzi. Sama nie wiem czy chce wracac, a nawet jesli to za wczesnie zeby o tym myslec, zbyt dobrze pamietam te zle chwile.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...