Skocz do zawartości

bezpieczenstwo i Taxi w NY


wasiel31

Rekomendowane odpowiedzi

Ceny taxowki z JFK na Manhattan dokladnie nie pamietam, ale bylo to chyba ok.45$. W NY chyba jest dosc bezpiecznie, przynajmniej z tego co zaobserwowalam-same z kumpela lazilysmy caly dzien, az do 3 w nocy po Manhattanie, potem same w tej nocy wracalysmy metrem do hostelu i jakos zyjemy :lol: No i po Bronxie tez chodzilysmy,ale z przewodnikiem z hostelu-byl to emerytowany dziadzius, z pasji przewodnik, wiec badz co badz nie sadze zeby cokolwiek pomogl jakby grupe 15 dziewczyn i 1 faceta zaatakowaly ziomale z Bronxu :lol: . Ale co widzialysmy slumsy to widzialysmy :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy Maciek wylatujecie???

ja dzis wlasnie po konsulacie.

bylam w NYC 3 dni w zeszlym roku , ty leniwcze - z buta sie chodzi + metro ewentualnie, taxi sa drogie jak szlag... zwiedzajcie all co sie da, mysmy lazili wieczorami i nikt nic nam nie zrobil, hmm ale samej to chyba bym sie bala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze radze uwazac na zolte taksowki ktore kadxy zna i sa symbolem NY oni czesto oszukuja i zaplacicie ze 100 albo wiecej... najlepiej wziac car service albo zadzowni pod Metro Line Car Service numer: 1718 456 1111 koszt ok 50$ lub po car serv ice ja nim jezdze zawsze bo jest tani 1718 388 1111 i koszt nie pwinien byc wiekszy niz 30$ A bezpieczenstwo w NY.... to tylko mity o Bronxie itp... przez wiele lat nie zdazylo mi sie nic niepokojacego bo jest bardzo duzo policji wszedziej oczywiscie trzeba troche rozsadku bo rok temu polacy do mnie dzownia mowia ze w central parku spedzili noc i przysneli na chwile okradli ich ze wszystkieog bagaze wsyztsko.... no to mieli i tak szczescie ze ich nie pogwalcili albo pozabijali.... napewno jest bezpieczniej w NY niz w Polsce w duzych miastach poprostu nie zczepiac ludzi, nie chodzic do parkow w nocy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

metro z JFk kosztuje 2 dolary, ale trzeba do niego dojechac kolejka AirTrain - kolejne 5 dolarow, podroz na Manhattan zajmuje jaka godzinke, godzinke 15 minut, o wiele bardziej polecam kolejke LIRR, ktora o wiele szybciej i w o wiele lepszych warunkach jedzie na Manhattan 20 minut, z tym ze tez trzeba do niej dojechac wspomnianym wczesniej AirTrain

P.S. Metro nie jest takie brudne i smierdzace...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie straszcie tez zoltymi taksowkami, ich ceny to nie samowolka, sa w pewnym sensie ustalone przez miasto, a jesli ktos wyzej zaplacil ponad 100 razy wiecej to gratuluje instynktu samozachowawczego i braku skargi do przelozonych taksiarza, oszukac to moga tzw. gypsies, czyli nieoznaczeni taryfiarze, ktorzy tez chca cos na turystach zarobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO niestety zolte taksowki czesto kozystaja z ludzi ktorzy sa pierwszy raz wiec ja bede przed nimi ostrzegal a jelsi chodzi o mtro to zwracam uwage na bagaze bo jadac z JFK na port auth przesiadasz sie na nassau to jeszcze ok... ale jak ktos woli na canal st... to nie zycze mu przeprawy przez canal st station.... a niestety... przez canal st jest najlepiej moim zdaniem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...