Skocz do zawartości

Ds-156 raz jeszcze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich czytajacych mojego posta

Mam pytanie odnosnie ds-156 a brzmi ono :

Czy w CampAmerica ktos sprawdza poprawnosc formularza?? Mam Ds'a wydrukowanego na laserze jak chcieli ale nie wiem czy wszystko dobrze wypelnione jest to moj pierwszy raz no i nie wiem co i jak.

Niby pisali zeby nie zostawiac pustych pol no ale w niektore nie dalo sie niczego wpisac oprocz cyferek jak np pyt 19

Czy ewentualnie ktos z was moglby sprawdzic poprawnosc mojego ds'a? zawsze moge podeslac tego PDFa albo same skany

Pozdro All

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwagi:

- 15. i 24. Po co Twój adres taki długi? -powtarzająca się nazwa miasta i kod pocztowy oraz kraj; to samo adres w Stanach;

- 16. Business Phone Number: ma być nr Twojej szkoły, chyba że do Twojej pracy;

- 21. Student of THE second year, jak juz coś :lol:

- 25. Jeśli masz nr na Twój Camp, to tam podaj;

- 34. Jesteś studentem uczelnii wyższej a nie "szkoły", więc lepiej "university".

Poza tym jest ok :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie moge otworzyc Twojego pliku takze nie moge Ci pomoc, ale...pamietaj, ze na kazde pytanie musi byc udzielona odpowiedz. Na pytanie 9 rowniez. natomiast na pytanie 19 odpowiadasz dopiero po wydrukowaniu- wpisujac BRAK. Pamietaj aby sprawdzic poprawnosc kodow kreskowych, nie moga byc zamazane ani przerywane niczym.Jak wpisujesz adresy to w drugich linijkach jesli nic nie wpiszesz to nie wpisuj BRAK tylko zostaw puste miejsce i nie poowtarzaj sie z miejscowosciami, wojewodztwami czy z krajem, bo pozniej to smiesznie wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie moge otworzyc Twojego pliku takze nie moge Ci pomoc, ale...pamietaj, ze na kazde pytanie musi byc udzielona odpowiedz. Na pytanie 9 rowniez. natomiast na pytanie 19 odpowiadasz dopiero po wydrukowaniu- wpisujac BRAK. Pamietaj aby sprawdzic poprawnosc kodow kreskowych, nie moga byc zamazane ani przerywane niczym.Jak wpisujesz adresy to w drugich linijkach jesli nic nie wpiszesz to nie wpisuj BRAK tylko zostaw puste miejsce i nie poowtarzaj sie z miejscowosciami, wojewodztwami czy z krajem, bo pozniej to smiesznie wyglada

Tam gdzie nie dało się wstawić "brak", nie musi wpisywać ręcznie po wydrukowaniu. Pytania 8. i 9. należy zostawić puste wg wskazań ambasady, jeśli nie dotyczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanko dot. punktu 22, czyli pytania o date wyjazdu do USA czy moge tam nic nie wpisac, no bo nie mam jeszcze biletu ani nie wiem kiedy dokladnie lece ani wracam (jesli wize dostane w ogole :) ) a w ds 157 jest podobne pytanie czy poczynilem jakies konkretne przygotowanie; no i jak wpisze jakas tam date w ds 156 (no bo cos tam moge mniej wiecej) to chyba w ds 157 tego pola nie moge zostawic pustego

i jeszcze w pytaniu kto zaplaci za podroz czy wpisac tez dane osoby od ktorej mam zaproszenie

jakby ktos mogl cos poradzic bede wdzieczny

a tak poza tym ktos we xczwartek 9.50 w krakowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko dot. punktu 22, czyli pytania o date wyjazdu do USA czy moge tam nic nie wpisac, no bo nie mam jeszcze biletu ani nie wiem kiedy dokladnie lece ani wracam (jesli wize dostane w ogole  :) ) a w ds 157 jest podobne pytanie czy poczynilem jakies konkretne przygotowanie; no i jak wpisze jakas tam date w ds 156 (no bo cos tam moge mniej wiecej)  to chyba w ds 157 tego pola nie moge zostawic pustego

i jeszcze w pytaniu kto zaplaci za podroz czy wpisac tez dane osoby od ktorej mam zaproszenie

jakby ktos mogl cos poradzic bede wdzieczny

a tak poza tym ktos we xczwartek 9.50 w krakowie?

Niestety nie da się wydrukować DS-156 bez podania dokładnej daty wyjazdu, sam chciałem tak zrobić. Nie da się nawet podać tylko miesiąca i roku, trzeba do tego dzień. Wybierz datę, która pasuje Ci najbardziej. To są tylko dane poglądowe dla konsula, bo od czasu dostania promesy i tak wiele może się zmienić w Twoich planach (np. kwestia biletu, studiów etc.).

W DS-157 zostaw tę rubrykę pustą. Przynajmiej ja za każdym razem tak robiłem. A jak konsul to zobaczy i złośliwie będzie chciał Cię uziemić? :) Choć akurat tutaj zdania mogą być podzielone...

Kwestia sponsorowania podróży: możesz wpisać każdego (nawet siebie), żebyś miał tylko coś na udowodnienie tego co napisałeś. Generalnie możesz wpisać rodziców - tu sprawa jest najprostsza (i nie musisz bawić się w przynoszenie PITu od rodziców; zazwyczaj po prostu pytaja co rodzice robią) i osobę, którą masz na zaproszeniu. Ja wpisałem więc "Rodzice i brat" od którego miałem zaproszenie i do którego jadę. Poskutkowało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...