Skocz do zawartości

Moj DS zaczyna sie od 1.07.2006 .........


Rekomendowane odpowiedzi

to zaden problem, z reguly wiekszosc ludzi wlasnie jest w  takiej sytuacji i jeszcze nie slyszalam, zeby ktos mial przez to problem. Problem zaczyna sie jesli jest odwrotnie, tzn - np przyjezdzasz do USA wiecej niz 5 dni przed rozpoczeciem DS. Takze nie martw sie i zaliczaj sesje.

nawet 5 dni przed, nie robi roznicy. masz prawo wleciec do usa na 30 dni przed data podana na DS. mozna tylko sie spodziewac pytania czy masz wystarczajaco duzo funduszy na to aby przez ten miesiac sie utrzymywac, bo nie wolno ci pracowac poza datami podanymi na DS.

pozdro! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zaden problem, z reguly wiekszosc ludzi wlasnie jest w  takiej sytuacji i jeszcze nie slyszalam, zeby ktos mial przez to problem. Problem zaczyna sie jesli jest odwrotnie, tzn - np przyjezdzasz do USA wiecej niz 5 dni przed rozpoczeciem DS. Takze nie martw sie i zaliczaj sesje.

nawet 5 dni przed, nie robi roznicy. masz prawo wleciec do usa na 30 dni przed data podana na DS. mozna tylko sie spodziewac pytania czy masz wystarczajaco duzo funduszy na to aby przez ten miesiac sie utrzymywac, bo nie wolno ci pracowac poza datami podanymi na DS.

pozdro! :(

oczywiscie, ze 5 dni robi roznice. Wedlug przepisow departamentu stanu nie mozna przyleciec do USA wczesniej niz 5 dni przed rozpoczeciem DS, natomiast ambasada podaje, ze jest to 7 dni. Jedziesz na program Work and Travel a nie na program Travel and Work - zeby podrozowac trzeba najpierw zarobic, natomiast jak ktos chce sobie zwiedzac to nie musi starac sie o wize J1 tylko o wize B1/B2 (turystyczna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się jedzie wcześniej warto zwrócić uwagę na ubezpieczenie.

Ja jadę z BTC, chciałem przesunąć wyjazd na dwa dni przed rozpoczęciem DS, ale kręcili nosem, że moje ubezpieczenie również zaczyna się w dniu startu DSu, czyli będąc dwa dni wcześniej nie byłbym ubezpieczony. Dopiero, kiedy powiedziałem, że mam własne ubezpieczenie (karta ISIC), powiedzieli, że OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się jedzie wcześniej warto zwrócić uwagę na ubezpieczenie.

Ja jadę z BTC, chciałem przesunąć wyjazd na dwa dni przed rozpoczęciem DS, ale kręcili nosem, że moje ubezpieczenie również zaczyna się w dniu startu DSu, czyli będąc dwa dni wcześniej nie byłbym ubezpieczony. Dopiero, kiedy powiedziałem, że mam własne ubezpieczenie (karta ISIC), powiedzieli, że OK.

Firma musi ubezpieczyc od dnia Twojego wylotu - to jest obowiazek firmy. Jesli zmieniasz date wylotu i tak musisz poinformowac o tym firme, musisz podac szczegoly lotu tylko po to aby ubezpieczyli Cie wlasnie od tego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie, ze 5 dni robi roznice. Wedlug przepisow departamentu stanu nie mozna przyleciec do USA wczesniej niz 5 dni przed  rozpoczeciem DS, natomiast ambasada podaje, ze jest to 7 dni. Jedziesz na program Work and Travel a nie na program Travel and Work - zeby podrozowac trzeba najpierw zarobic, natomiast jak ktos chce sobie zwiedzac to nie musi starac sie o wize J1 tylko o wize B1/B2 (turystyczna)

wezcie sobie paszport z wiza do reki i tam jest taka karteczka przy wizie przyczepiona i jest dokladnie napisane "posiadacze nieimigracyjnych wiz typu F.M lub J moga wjechac na terytorium Stanow Zjednoczonych nie wczesniej niz na trzydziesci dni przed data rozpoczecia programu zapisana w formularzu I-20(wizy F lub M) albo DS-2019 (wizy J)"

Milego czytania!

Wedlug przepisow departamentu stanu nie mozna przyleciec do USA wczesniej niz 5 dni przed rozpoczeciem DS, natomiast ambasada podaje, ze jest to 7 dni.

prosze podaj mi linka na strone albo namiary na te przepisy, bo z tego co piszesz ambasada sama sobie przeczy :shock: :shock: :shock: :D:):)

nie warto wierzyc we wszystko co biura opowiadaja bo mowia to co im pasuje.

pozdro! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ci co nie wiedza nic na dany temat albo nie sa pewni mogliby sie nie odzywac i to forum spelnialoby jeszcze wieksza role w decyzjach wielu ludzi

a tak jeden napisze 5 dni drugi 30 i ludzie nie wiedza co maja robic:)

mi sie tez wydaje ze spokojnie na wiecej niz te 5 dni przed mozna wleciec

a jak to jest z Expiration date na wizie?

jesli mam 2 oct 2006 to do drugiego musze wyleciec czy mam jeszcze miesiac zwiedzania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...