Skocz do zawartości

Co z tym międzynarodowym prawkiem


kiciakapi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Egzamin teorety czny zdaje sie zawsze... praktyczny roznie to bywa w roznych stanach.... PODKRESLAM....robcie prawojazdy jak najszybciej jest to mozliwe w usa to naprawde najwazniejszy dokument i otwiera wiele drog.... nie przekladajcie tego na jutro jak najszybciej i neich to bedzie pierwsza rzecz jaka zrobicie w usa...niestety w wiekszosci stanow potrzebne jest SSN kiedys nie bylo potrzebne w kilku stanach ale konsekwentnie ten przywilej jest likwidowany i dzisiaj jest chyba 2 czy 3 stany w ktorych nie potrzeba SSN ani wizy.... mysle ze do konca tego roku juz zaden stan nie bedzie mial prawa wydawac prawa jazdy besz SSN i wizy.... w sprawach emigracyjnych obecnie jest wielkie zmieszanie wiec wszystko sie moze jeszcze zdazyc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak obecnie przebywam w Maryladn... niedawno doszly do mnie glosy ze nie trzeba juz pokazywac wizy tylko SSn w MD jesli chce sie miec prawojazdy szczerze mowiac nie sprawdzilem tego jeszcze bo jakos malo relane to sie wydaje... ale zadzownie i zapytam chociaz na stronie nic sie nie zmienilo jest jak bylo wiza, ssn itp....

Jestem w Maryland :lol: a raczej w delaware bo 10 metrow od domu zaczyna mi sie Maryland a mieszkam w Delaware :) mieszkam na smaej granicy i po jednej stronie ulicy papierosy kosztuja 1.90 a po drugiej 4.20 :) NO ale wracajac do Maryland... tutaj trzeba: przejsc 5 godzinna klase drugs and cos tam po ktorej dostaje sie certyfikat ze sie to przeszlo to taki film a pozniej jakis maly test ktory jest raczej formalnoscia... pozniej w MVA ( w NY DMV B)) jak masz jauz ustalony termin a termin czasem w okolicy gdzie mieszkam dostaje sie po 4-5 miesiacach w okresie letnim... zdajesz test teoretyczny, pozniej praktyczny... raczej nie trudny ale moja wspolokatorka zdala za 5 razem i to nie bo nie umie jezdzic tylko naprawde 3 razy nie zdala od tak sobie bo instruktor wynalazl cos smiesznego... ale bez paniki napewno latwiej niz w polsce... prawo jazdy dostaje se na 5 do 7 lat... i tutaj reguluja to zapisy prawne badz... na 2 lata jesli prawojazdy z rodzinnego kraju ma sie krocej niz rok... wtedy dostaje sie prawko takie dzine troche bo nie mozna jzdzic po 10pm i takie inne smieszne zakazy... ale nikt raczej na to nie zwraca uwagi.... oczywisacie najwazniejszy jest wiek w tym momencie jesli masz skonczone 25 lat nie podlegasz juz zadnym restrykcjom bo reszta jest traktowana jako nazwijmy to maloletni choc nie wiem czy to odpowiednie slowo B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rypson wiem ze jestes w OC a jak to jest w stanie MD??

Czy trzeba zdawac egzamin praktyczny jesli mam prawko miedzynarodowe i czy prawo jazdy jest wazne na 5 lat czy tylko na czas trwania wizy?!

pozdrawiam

Odnowienie prawa jazdy w Maryland na podstawie prawa jazdy z innego stanu:

- prawko spoza stanu musi ciagle wazne lub niewazne od najwyzej roku,

- trzeba przejsc test wzroku,

- prawo jazdy nie moglo zostac zawieszone,

- jezeli okres waznosci dotychczasowego prawka jest mniejszy niz 18 miesiecy, zostanie wydane prawko tymczasowe,

- jezeli waznosc prawka wygasla dalej niz rok przed aplikowaniem o nowe, trzeba przejsc egzamin teoretyczny,

- wymagany jest SSN,

- wspominany learner's permit (tymczasowe prawo jazdy, wydawane na 30 dni przed egzaminem) spoza stanu nie moze byc wymienione na Marylandowe learner's permit

Odnowienie prawa jazdy w Maryland na podstawie prawa jazdy miedzynarodowego z Polski:

- zdaje sie egzamin praktyczny, teoretyczny, przeprowadzany jest test wzroku,

- trzeba przedstawic SSN,

- prawo jazdy z Polski nie moze byc zawieszone, musi byc wazne lub niewazne od maksimum roku,

- jezeli prawo jazdy z Polski jest wazne jeszcze przez mniej niz 18 miesiecy, wydane zostanie tymczasowe prawo jazdy,

- trzeba przejsc 3-godzinny kurs anty-narkotykowo-alkoholowy :|, jezeli nie posiadalo sie prawa jazdy wydanego w USA,

- osoby, ktorym nie wydano prawa jazdy (nie napisano jakiego, wychodziloby, ze dowolnego - ale jesli tak, dlaczego napisano to w sekcji "Exchanging an Out-of-Country License for a Maryland License"?), musza wyrobic wczesniej learner's permit (czyli 30 dni w plecy),

- ilosc obsluzonych chetnych w ciagu dnia ograniczona.

Pamietac trzeba o tym, ze miedzynarodowe prawo jazdy jest wazne tylko z polskim prawem jazdy (trzeba miec 2 dokumenty), takze obydwa beda wymagane w DMV.

Prawko jest wazne do daty granicznej na DS-2019.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientuje się ktoś, jak to jest w DC albo VA? Bo właśnie podjąłem decyzję o wyrobieniu międzynarodowego prawka...

Jezeli piszac DC myslisz o Waszyngtonie DC - to jest to wlasnie stan Maryland (post wyzej).

W Virginii prawko kosztuje 7 dolcow. Jak wszedzie - jego waznosc ograniczona jest datami z DS-2019.

"If you are age 19 or older and you hold a valid driver's license issued by a country other than Canada, France or Germany, you may not be required to show proof of successful completion of driver education or hold a learner's permit for 30 days. However, you must pass the two-part knowledge exam, road skills test and a vision screening"

Zrodlo: http://www.dmv.state.va.us/webdoc/citizen/...eligibility.asp

Musisz wiec zdac zarowno egzamin teoretyczny, jak i praktyczny - ale nie musisz czekac 30 dni po otrzymaniu Learner's Permit.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turysci (oznacza to chyba obcokrajowcow z wiza turystyczna, ale jak z J1?) moga uzywac polskiego prawa jazdy razem z miedzynarodowym.

"In addition to having a valid foreign driver’s license, visitors are advised to carry an International Driving Permit obtained in their home country, as authorized by the 1943/1949 or 1968 conventions, or attach an English translation to their national driving license

...

Visitors from foreign countries must obtain their International Driving Permit in their native country prior to arrival in the U.S."

Zrodlo: http://www.dot.wisconsin.gov/drivers/drive...ply/foreign.htm

Jesli chodzi o wymiane dokumentu z Polski - nigdzie nie widze takich informacji, musisz chyba napisac maila do DMV ( driverrecords.dmv@dot.state.wi.us ).

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientuje się ktoś, jak to jest w DC albo VA? Bo właśnie podjąłem decyzję o wyrobieniu międzynarodowego prawka...

Jezeli piszac DC myslisz o Waszyngtonie DC - to jest to wlasnie stan Maryland (post wyzej).

Washington, DC nie jest w Maryland, i wydaje wlasne prawa jazdy.

http://dmv.dc.gov/serv/dlicense.shtm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...