Skocz do zawartości

studia zaoczne W&t


Rekomendowane odpowiedzi

jestem studentem studiow zaocznych na 2 roku (3 zbliza sie wielkimi krokami:)) rok koncze mniej wiecej w polowie lipca chcialem sie zapytac byc moze ktos wie lub jest w podobnej sytuacji czy wyjazd tak puzno jest mozliwy jesli tak to czy jest oplacalny na niektorych stronach pisze ze moge zostac najdluzej 4 miesiace ale na innych ze najdluzej do 15 pazdziernika boje sie ze jesli zalatwie sobie taki wyjazd to moze mi sie nie zwrucic a to by byla KLAPA a teraz jeszcze dollar$$ cienko stoi i moze za niedlugo to byc wogole nie oplacalne do tego moj angielski jest niezadobry chcialbym sobie go na miejscu podszlifowac wiem ze czlowiek tam szybciej sie go uczy niz w polsce

z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem studentem studiow zaocznych na 2 roku (3 zbliza sie wielkimi krokami:)) rok koncze mniej wiecej w polowie lipca chcialem sie zapytac byc moze ktos wie lub jest w podobnej sytuacji czy wyjazd tak puzno jest mozliwy jesli tak to czy jest oplacalny na niektorych stronach pisze ze moge zostac najdluzej 4 miesiace ale na innych ze najdluzej do 15 pazdziernika boje sie ze jesli zalatwie sobie taki wyjazd to moze mi sie nie zwrucic a to by byla KLAPA a teraz jeszcze dollar$$ cienko stoi i moze za niedlugo to byc wogole nie oplacalne do tego moj angielski jest niezadobry chcialbym sobie go na miejscu podszlifowac wiem ze czlowiek tam szybciej sie go uczy niz w polsce  

z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi

Uwazam, ze warto jechac. Zostac mozesz cztery miesiace, piaty miesiac to zwiedzanie bez mozliwosci podjecia legalnej pracy (co nie znaczy, ze nie mozesz sprobowac pracy na czarno). O dacie granicznej 15 pazdziernika nic nie slyszalem - kumpel zostal z koniecznosci do 27 pazdziernika ( sprawa sadowa, mial stluczke :| ) i pracowal. Wyjechal na poczatku czerwca.

Jezeli pojedziesz w polowie lipca, ale wrocisz w polowie pazdziernika lub w listopadzie - bedziesz w podobnej sytuacji jak osoby, ktore pracuja od polowy czerwca do polowy lub konca wrzesnia - tyle, ze musisz poszukac odpowiedniej pracy (w niektorych sezon zarabiania zamyka sie z koncem wakacji).

Osoby, ktore wyjezdzaja na poczatku lipca (jest takich wiele) maja przewage jedynie dwoch tygodni. Zalezy kiedy chcesz wracac ...

Czy wyjazd sie zwroci, czy nie - nigdy nie mozesz byc pewien. Tutaj wazne jest Twoje podejscie - mozesz powiedziec sobie "nawet jesli nic nie zarobie w stosunku do tego, co wlozylem w program - przynajmniej zobacze USA i poprawie swoj angielski". Prawda jest tez taka, ze zlapiesz kontakty, zobaczysz jak to wszystko wyglada i bedziesz mogl jechac bez oporow rok pozniej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie co robia te osoby ze szkola niewieze zeby wszyscy zaliczali na czas a wyjezdzaja w czerwcu jak sie nie zaliczy albo cos a wyjazd jest juz zalatwiony to co wtedy???????????:)

prosze osyby dobrze poinformowane w tej sprawie o dokoladny opis :):P;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazda szkola ma swoj regulamin, ktory trzeba przestrzegac. w jednej bardziej da sie te zasady naciagac w innej mniej. u mnie w szkole mozesz sobie sesje przedluzyc nawet do konca listopada, jak dobrze z dziekanem zagadasz, np. mozna wystapic(u mnie w szkole) o przelozenie sesji czerwcowej na pazdziernik, pozniej poprosic nawet o dodtatkowy czas jak w pazdzierniku zabraknie ci czasu na zdanie jakiegos egzaminu(bo w takim przypadku szukasz wykladowcow na wslasna reke i indywidualnie umawiasz sie na zdawanie na dyzurze czy jakis tam innych zajeciach i czasem ciezko wszystkich zlapac i wszystko zgrac). wystarczy troche pokombinowac i wszystko sie da zalatwic ale musze przyznac, ze duzo :!: zalezy od dziekana i jego przychylnosci. mi sie akurat trafil dzikan na medal. wszystko robi aby studentowi pomoc, nawet czasem nagina regulamin szkoly :wink: ...

pozdro! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no masz farta ja wsumie tez nie mam zle tylko jest maly problem bo wlasnie w lipcu mam praktyke i to jest problem gdzyby nie to pewnie tez bym przelozyl sesje zeby wczesniej wyjechac ale w tym wypadku czuje ze sie nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...