Skocz do zawartości

Prawo jazdy - od ilu lat?


Rekomendowane odpowiedzi

Cavascout, sprawdz sobie w NJ manual, ze Student Learner Permit, musisz jezdzic przez 6 miesiecy z "supervising adult driver". I to po ukonczeniu kursow.

W wieku 17 lat mozna sie starac o Provisional licence, ktora ma mniej ograniczen.

Co mi sie pokrecilo? Ze 16 latek musi jezdzic z doroslym kierowca przez 6 miesiecy? Przeciez napisales praktycznie to samo. :roll:

A moj pierwszy post byl do poprzedniego postu, nie zamierzalam opisywac wszystkich przypadkow poczatkujacych kierowcow. Nie rozumiem zupelnie o co Ci chodzi, przeciez podalam prawdziwa informacje (o przypadku 16latka). :shock:

Powinnam wspomniec, ze to w NJ, ale ciagle przy prawie jazdy o tym pisze i juz sie pogubilam :wink:

Poza tym dzieki za uzupelnienie informacji :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Cavascout, sprawdz sobie w NJ manual, ze Student Learner Permit, musisz jezdzic przez 6 miesiecy z "supervising adult driver". I to po ukonczeniu kursow.  

W wieku 17 lat mozna sie starac o Provisional licence, ktora ma mniej ograniczen.

Co mi sie pokrecilo? Ze 16 latek musi jezdzic z doroslym kierowca przez 6 miesiecy? Przeciez napisales praktycznie to samo.  :roll:

A moj pierwszy post byl do poprzedniego postu, nie zamierzalam opisywac wszystkich przypadkow poczatkujacych kierowcow. Nie rozumiem zupelnie o co Ci chodzi, przeciez podalam prawdziwa informacje (o przypadku 16latka).  :shock:

Powinnam wspomniec, ze to w NJ, ale ciagle przy prawie jazdy o tym pisze i juz sie pogubilam  :wink:  

Poza tym dzieki za uzupelnienie informacji  :lol:

Tak samo jest w Pa. "Student Learner's Permit" nie jest prawem jazdy tylko dokumentem ktory pozwala praktykowac jazde. Takie samo ograniczenie maja ludzie ktorzy maja wiecej niz 18 lat. Dopiero po 6 miesiacach praktyki (ponizej 21 lat) lub 3 (powyzej 21 lat) mozna zdawac egzamin na prawko (jazda). Po zdaniu jazdy kierowcy ponizej 21 lat dostana prawk z restryckjami, powyzej, bez.

http://www.state.nj.us/mvc/cit_permits/d_p..._basicauto.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o zroznicowanie w egzaminowaniu. Wiadomo, w Polsce jest ogrooomny rygor. Lekkie zlamanie przepisu moze spowodowac oblanie egzaminu...

Moze tak: czym sie rozni od tego polskiego egzaminu?

Jezeli chodzi o teorie, to musisz odpowiedziec na okreslona ilosc pytan poprawnie. Na jezdzie musisz przetrzegac przepisow, ale ze jazda jest dosyc prosta to nie powinno byc duzych problemow. Ja oblalem jazde poniewaz nie moglem zaliczyc koperty (zdawalem na SUV i nie widzialem kolkow :lol: ). Jak poszlem zdac na Hondzie CRX nie bylo problemow :). Tak wiec radze zdawac na czyms malym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol:  To wiem, dlatego napisalam "prawko" w cudzyslowiu, a bylo w kontekscie postu Wojtka. Ale ogolnie mysle, ze sie zgadzamy.

Slusznie, ze uscislasz informacje, ktore sie pojawiaja na forum.  :)

Wiem ze mowimy o tym samym :) . Ty mieszkasz tutaj i rozmiesz roznice pomiedzy prawkiem i permitem, ale dla odwiedzajcych to trzeba wytlumaczyc dokladniej zeby wiedzieli jaka jest roznica B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak amerykanskie prawo jazdy ma sie do tego polskiego? :

Czym się rozni w zdawaniu? ( kto robil w obu krajach, kto tylko w jednym?)

Czy jest platne?

Czy na amerykanskim prawie jazdy mozna jezdzic w Polsce?(tutaj odpowiedz niewymagana ;])

Dzieki za odpowiedzi ;]

1. Zalezy od stanu. W Pa zdaje sie k-turn, koperte i jazde po miescie, ale kazdy stan ma swoje wymogi.

2. Tak, oplaty sa zalezne od stanu.

3. Tak, ale trzeba miec miedzynarodowe, kosztuje to grosze w AAA. Mozna na nim jezdzic jak sie ma obywateltwo lub GC. Watpie ze obywatel Polski ktory wyrobil prawko w USA na turystycznej mogl sie legalnie poruszac, ale to mozesz sprawdzic w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...