Skocz do zawartości

co z transportem na terenie USA


Drwal

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko ;-) mianowicie chodzi o to czy bede mial problem z dotarciem na miejsce docelowe w USA bez wczesniejszej rezerwacji na POCIAG czy AUTOBUS.

Pytam bo systemy rezerwacji internetowej wymagaja kart kredytowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie moim zdaniem nie bedzie zadnego problemu.... zadnych rezerwacji pociagu czy autobusu nie trzeba w przypadku samolotu trzeba i ten srodek transportu polecam... w brew pozorom - najtanszy no i oczywiscie najwygodniejszy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego czy samolot jest najtanszy to bym sie klocil. jest wiele tanich linii autobusowych ktore np. dowioza cie z bostonu do ny za 10$. ale oczywiscie w bardzo niewygodnych warunkach.

jesli chodzi o dalsze podroze np. wschod-zachod albo wybrzeze-midwest to polecam jednak samoloty zeby sie szybciej i w tym wypadku taniej przemiescic. ale tanio to glownie miedzy hub'ami albo wiekszymi miastami.

z tego co pamietam to wykupujac bilety na greyhounda 2 tygodnie wczesniej, placilo sie mniej troche (zamiast 80$ zaplacilem 60$). i podobnie jest chyba z wiekszoscia linii autobusowych.

co do pociagu Amtrak - jak lubisz z duchami jezdzic to polecam :)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny z rezerwacja i bez niej... z rezerwacja sa naprawde bardzo duzo tansze ale rezerwacja mousi byc zrobiona na tydzien prze wyjazdem mowie tutaj o greyhound bo to chyba najczestszy srodek transportu autobusowego.... ja jednak naprawde polecam samolot niestety nikiedy nie mzona bo jedziemy do malej miejscowosci to fakt ale warto sie rozejrzec bo napewno taniej niz autobusem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o podróżowanie do Williamsburga to ja wybrałam samolot - w jedną stronę kupowałam bilet na 3 godziny przed odlotem samolotu i kosztowało mnie to (aż) 190$ - innym razem bilet kupiłam miesiąc przed planowanym lotem i razem z prowizją dla biura turystycznego kosztował mnie niecałe 60$ :D

aha! ceny są z zeszłego roku i dotyczą trasy Wiliamsburg - New York City :)

lot trwa niecałe 1,5 godziny - dla porównania Greyhound z przesiadkami jedzie na tej trasie coś koło 12godzin i kosztuje tylko kilkanaście $$ taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samolot jest prawie zawsze najwygodniejszym transportem, a jeśli się kupuje bilet z wyprzedzeniem to stosunkowo niedrogim. Jednak lotniska nie zawsze są blisko miejsca docelowego, czasami lepiej "przemęczyć" się Greyhoundem (PeterPan, Bonanza) wsród naszych czarnych braci :) Z Waszyngtonu dolecisz do Williamsburga, ale przez Atlantę i to nie do samego Williamsburga tylko do Newport News, skąd masz jeszcze 20 mil do W-ga:). Marfetka pisząc William-NYC miałaś na myśli Newport News-NYC right ???:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ze mnie gapa!! :glupek2:

tak, pisząc o samolocie do Williamsburga miałam na myśli lotnisko w sąsiednim Newport News - dzięki Witek za sprostowanie :lol: masz również rację, że z Waszyngtonu leci się przez Atlantę - bezpośrednio do Newport leci się z NY LaGuardia...

ale samolot to i tak świetny sposób na szybką podróż :D

z lotniska NN do Williamsburga jedzie sie ze 20-25 minut taxi - koszt ok. 30$,ale jak jedzie więcej niż jedna osoba to można się potargować ;)

może komuś się przyda info, że z Newport News bezpośrednio do NYC lata (a przynajmniej latał parę miesięcy temu) AirTran ; lata też US Airways - ale kierunki ma raczej południowe - do obu Karolin, Georgii, na Florydę

można robić rezerwacje na stronie linii lotniczych-ale oczywiście trzeba mieć kartę, można też iść do jakiejś agencji/biura turystycznego i zarezerwować bilet - agencja bierze jakieś 10$ prowizji - ale tak czy siak jeśli tylko lotnisko jest niedaleko to samolot nie ma równych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...