Skocz do zawartości

Zmniejszenie kwoty podatku do zwrotu przez IRS


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś miał taką się z sytuacją, że IRS obniżył kwotę podatku do zwrotu(i to w dodatku o $600!!!). Czy można coś zmienić w tym kierunku, aby jednak zwrócili calość zapłaconego przeze mnie podatku. I wogóle jakim prawem jest coś takiego możliwe?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

To sie dosyc czesto zdarza. Po prostu IRS stwierdzil ze twoje odliczenia byly nieuzasadnione i sam obliczyl podatek. Wyslala ci tylko to, co wedlug IRS obliczen nalezy ci sie.

Mozna to skorygowac, ale do tego potrzebna jest kopia papierow ktore wyslalas i list IRS dotyczacy odliczen ktorych ci odmowiono.

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka dzieki za info.

Mam jeszcze pytanie czy powinnam dochodzic swoich praw za pośrednictwem firmy która mnie z tego podatku rozliczała, czy zająć się tą sprawą sama gdy będe w USA.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze dodam że w biurze poinformowano mnie ze zdarza się to w przypadku 10% studentów rozliczających się z podatku, a więc trochę dużo.

PS. Wyliczona przez IRS kwota do zwrotu w moim przypadkuto $250 (zamiast $850) więc chyba lekko przesadzili!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Majac kopie rozliczenia i list IRS mozna wypelnic tzw.aammendment return. Czyli skorygowac pierwsze rozliczenie. Jesli bedziesz w tym roku w stanach to idz do pierwszego lepszego biura podatkowego i tam ci doracza. Samemu jest nieco ciezko wypelnic ten papier.

Ale zeby cokolwiek zrobic musisz miec kopie oryginalu.

Jesli ja masz, to wyslij mi na priv razem z listem od IRs a ja ci powiem co da sie z tym zrobic.

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co d otego co wspominal bumtarara to obcieli mi lacznie podatek o prawie 1000$. Odwolanie nie mialo sensu a biuro ktore mnie rozliczalo umywa od tego rece.

Jedyna rzecz ktora udalo mi sie okreslic to spowodowane to bylo w moin przypadku zarobkami w kwocie powyzej 10000$. Nie wiem czym sie kierowali w przypadku reszty moich znajomych, mozliwe ze blad zostal popelniony przez biuro ktore mnie rozliczalo bo znajomi z innego biura nie mieli zadnych problemow przy bardzo wysokich zarobkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...