Skocz do zawartości

Czy zaproszenie jest obowiązkowe??


Sontuś

Rekomendowane odpowiedzi

Powtarzam... Zaproszenie nie ma zadnego wplywu na to czy dostaniesz promese czy odmowe, zadnego...  w dzisiejszych czasach jest bezznaczenia i nie wplywa na zadna z decyzji konsula....

Nie zgadzam się. Jednoznacznej odpowiedzi na to czy pomaga czy tez nie pomaga nie ma. Chyba że jesteś konsulem lub pracownikiem konsularnym, wtedy możesz tak kategorycznie się wypowiadać. Ja np. jestem zdania, że zaproszenie może w jakims stopniu wpłynąć na decyzję konsula, zwłaszcza, że starałem się dwa razy o wizę i dwa razy pokazywałem zaproszenie. Generalnie jednak jest tak, że tego nie wie tak naprawdę nikt poza garstką osób. W dodatku to może zależeć od pracownika konsularnego/ambasady i tak zapewne jest.

I choć na lotnisku w Stanach nie sprawdzają zaproszeń to ja nie widzę przeciwwskazań, żeby takowe miec przy sobie na wszelki wypadek. A nóż okaże się, że to będzie ostatnia deska ratunku przed wsadzeniem kogoś do powrotnego samolotu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam te wiadomosci od pracownika amerykanskiej ambasady w warszawie... dlatego kategorycznie pisze ze nie ma zadnego wplywu na wydanie promesy zaproszenie.... kiedys bylo inaczej bylo wrecz jednym z warunkow dzisiaj juz tak nie jest....jesli chodzi o moje zrodla: jest nim 2 pracowanikow ambasady w warszawie i konsul ktory w polsce spedzil 12 lat obecnie juz tam nie pracuje. nie powiem ze to zle ze sie ma zaproszenie czy cos... pewnie ze nie bo to dobry dokument ktory pokazuje to ze jedziesz w celach turystycznych i nie podejmiesz zatrudnienia w usa bo masz tam kogos kto cie bedzie sponsorowal, jednak niestety nie ma zadnej mocy w ambasadzie, niestety jzu nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dobry dokument ktory pokazuje to ze jedziesz w celach turystycznych i nie podejmiesz zatrudnienia w usa bo masz tam kogos kto cie bedzie sponsorowal

A pracownikowi konsularnemu/ambasady ewentualnie konsulowi/ambasadorowi masz właśnie udowodnić, że chcesz jechać do USA w celach czysto turystycznych. Ja nie piszę, że zaproszenie ma moc prawną. Zaproszenie po prostu może pomóc, czyli jakiś wpływ na decyzję w sprawie przyznania promesy może mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...