Skocz do zawartości

Student Adventure


marcin06

Rekomendowane odpowiedzi

pisaa, pisaa pisaa ....... :oops:

Mysle, ?e mo?esz szukaa drugiego pracodawcy przez neta ale bez przesady- na miejscu jest duuuuuu?o 3atwiej. (wchodzisz pytasz a oni Ci dają dokumenty do podpisania i albo zaczynasz od jutra albo od zaraz)

Moim zdaniem, jeśli dogadasz sie z jakimś pracodawcą przez neta to raczej powinni dotrzymaa s3owa.

Tylko ty tez musisz tj je?eli powiesz ?e zaczniesz u nich prace np 1 czerwca to musisz sie tam pojawia nie pó1niej ni? 1 bo moga potrzebowaa ludzi i zatrudnia kogoś innego.

Mia3am taką sytuacje dwa lata temu. Pracowa3am w sklepie spo?ywczym na deli. Dwie dziewczyny z Ruminii by3y umówione z pracodawcą, ?e zaczną tam prace.

Dzien przed ich przyjazdem przysz3o dwóch gości. Szukali pracy. Pracodawca powiedzia3 im, ?e jeśli te dwie panny sie nie zjawią to ich przyjmie.

(czyli nie by3 tak naprawde pewny czy przyjadą- byli umówieni meilowo) - niestety (dla tych kolesi) dziewczyny sie zjawi3y.

Ja natomiast mia3am na mysli pierwszą prace.

W wielu biurach jest wersja programu "Self" - powinni Ci dostarczya odpowiednią dokumentacje tj dokumenty które pracodawca powinien wype3nia - tj joboffer'a lub inne (niw iem dok3adnie) w ka?dym razie dokumenty na podstawie których wystawiają Ci wize J1.

Ale mo?e teraz jest ju? troche za pó1no na szukanie w3asnego pracodawcy na W&T?? Nie wiem.... Spróbowaa mo?esz :lol:

Wiem jedno jak bym jecha3a na W&T to nie jecha3a bym z pracodawcą oferowanym przez biuro (nie wa?ne które).

Jeśli chodzi o prace którą byś chcia3a wykonywaa to:

housekeeping jest pracą tylko na rano wiec mo?esz po1niej jeszcze troche popracowaa .

Gdybym Jecha3a na W&T tozrobi3a bym tak:

1. Wybra3a bym biuro które jest raczej pewne ale nie bardzo drogie

2. Wersja progalamu - raczej "Self" -

je?eli bedzie cie?ko znale1a pracodwace to ok niech buroo daje pracodawce ALE..

3. Miasto Stan ja wybieram tj takie gdzie jest robota :D

4 Bedąc juz na miejscu szukam sobie drugiej pracy

5. Jezeli nie odpowiada mi to co mi zaoferowa3o biuro tudzie? sobie sama znalaz3am - szukam trzeciej pracy - kiedy bede ją - mia3a rezygnuje z tego co da3o biuro lub sama znalaz3am.

Najwa?niejsze to przyjechac odpiwiednio wcześnie - czyli jak naj wcześneij

Radzi3a bym nawet przyspieszya sesje :roll:

Bo?ko, nie jest to co prawda konkurs na piekne posty, ani dyktando, ale czy moge Cie prosia o troche wiecej stranności w pisaniu? Czasem trudno sie zorientowaa i powstają takie kwiatki jak: "Satan"... Chyba ?e nie mo?esz pisaa wolniej, bo coś tam - w takim razie wybacz! Pozdrawiam Cie i nie odbieraj mojej uwagi personalnie - w3aściwie to ka?dy móglby sie o to postaraa. Ch. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o prace którą byś chcia3a wykonywaa to:

housekeeping jest pracą tylko na rano wiec mo?esz po1niej jeszcze troche popracowaa .

Gdybym Jecha3a na W&T tozrobi3a bym tak:

1. Wybra3a bym biuro które jest raczej pewne ale nie bardzo drogie

2. Wersja progalamu - raczej "Self" -  

je?eli bedzie cie?ko znale1a pracodwace to ok niech buroo daje pracodawce ALE..

3. Miasto Satan ja wybieram tj takie gdzie jest robota  :D  

4 Bedąc juz na miejscu szukam sobie drugiej pracy

5. Jezeli nie odpowiada mi to co mi zaoferowa3o biuro tudzie? sobie sama znalaz3am - szukam trzeciej pracy - kiedy bede ją - mia3a rezygnuje z tego co da3o biuro lub sama znalaz3am.

Najwa?niejsze to przyjechac odpiwiednio wcześnie - czyli jak naj wcześneij

Radzi3a bym nawet przyspieszya sesje :roll:

dokladnie tak - nic dodac nic ujac.

@ she2002 - jesli chodzi o umowe to musisz ja miec na pismie inaczej sponsor nie wystawi ci promesy wizowej..

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

aha, czyli nie ma takiej opcji,ze szukam sobie pracodawcy po przyje1dzie do USA? bo wydawa3o mi sie ku swemu zresztą zdziwieniu,ze gdzieś widzia3am taką mo?liwośa...i albo chodzi3o o foster,albo o go2usa..

jak Wam sie wydaje,mo?liwe to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, czyli nie ma takiej opcji,ze szukam sobie pracodawcy po przyje1dzie do USA? bo wydawa3o mi sie ku swemu zresztą zdziwieniu,ze gdzieś widzia3am taką mo?liwośa...i albo chodzi3o o foster,albo o go2usa..

jak Wam sie wydaje,mo?liwe to?

Columbus Club oferuja taka mozliwosc - tzw "Job Hunting". FOSTER ani GO2USA nie.

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka opcja jest kiedy jedziesz z biurem Columbus Club i nazywa sie to Job Hunting, szukasz sobie sama pracy po przyjezdzie do USA, o szczegoly musisz pytac w biurze bo ja jade od nich z ich pracodawca na W&T wiec nie wiem jak to jest na Job Hunting. Ale taka opcja napewno jest mozliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...

czy macie jakies nowe informacje na temat STUDENT ADVENTURE?????

jestem baaaardzo ciekawa!! pliss, piszcie,bo znow zastanawiam sie czy z nimi nie jechac!:)

W ostatnie wakacje byłam z GO2USA i nie moglam narzekac,ale GO2USA ma siedzibe w Lodzi , a ja szukam czegos w Krakowie. Plliiissss. odezwijcie sie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy macie jakies nowe informacje na temat STUDENT ADVENTURE?????

jestem baaaardzo ciekawa!! pliss, piszcie,bo znow zastanawiam sie czy z nimi nie jechac!:)

W ostatnie wakacje byłam z GO2USA i nie moglam  narzekac,ale GO2USA ma siedzibe w Lodzi , a ja szukam czegos w Krakowie. Plliiissss. odezwijcie sie!

she2002 jak tam było na worku, opowiadaj. :)

Może napisz jakiś nowy temacik, z checią dowiem sie czegoś o tym miejscu gdzie byłąs.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtorku, szczerze powiedziawszy to mialabym troche do opowiadania i nie wiem gdzie by tu umieścic swoja historię, o ile kogokolwiek by ona zainteresowala;)

bylam na Florydzie.|W sumie juz troche na ten temat gdzies tu klikalam,takze moze niektorzy mieli okazje cos na ten temat troche poczytac;)

A w tym wątku- zajmijmy się STUDENT ADVENTURE,by nas moderator nie zbesztal za zaśmiecanie tematu informacjami z nim nie związanymi;)

Pozdrowienia dla Ciebie Wtorek!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja jestem zadowolona ze Student Adventure, jesli chodzi o parki rozrywki to kazde biuro oferuje prace tam i w kazdym parku w sumie sa te same beznadziejne warunki.. jesli chodzi o four seasons resort to moj znajomy byl tam juz dwa lata pod rzad i jest baaardzo zadowolony.. ja tam nie bylam osobiscie i ja wyjezdzam z wlasna oferta.. a jelsi chodzi o biuro to bez zastrzeżeń..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...