Skocz do zawartości

szkoly jezykowe w Nowym Jorku (wiza f1)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem aktualnie na wizie turystycznej, chcialbym utrzymac legalny status (niestety dano mi tylko 3 miesiace) zmieniajac go na wize f. Probemow jest kilka ale ten najwaznieszy na dzisiaj to dobor odpowiedniej szkoly, najprawdopodobniej jezykowej w wymiarze umozliwiajacym staranie sie o wize studencka na "rozsadna" kieszen. Co mozecie w tym miescie(NY) polecic? Tak apropo ile pieniedzy tak okolo trzeba posiadac (udowodnic poprzez wyciag w trakcie skladania formy o zmiane statusu? ) aby bylo to wiarygodne. Czy moze ktos z Was opisac wlasne perypetie przy ubieganiu sie o wize na miejscu w USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem aktualnie na wizie turystycznej, chcialbym utrzymac legalny status (niestety dano mi tylko 3 miesiace) zmieniajac go na wize f. Probemow jest kilka ale ten najwaznieszy na dzisiaj to dobor odpowiedniej szkoly, najprawdopodobniej jezykowej w wymiarze umozliwiajacym staranie sie o wize studencka na "rozsadna" kieszen. Co mozecie w tym miescie(NY) polecic? Tak apropo ile pieniedzy tak okolo trzeba posiadac (udowodnic poprzez wyciag w trakcie skladania formy o zmiane statusu? ) aby bylo to wiarygodne. Czy moze ktos z Was opisac wlasne perypetie przy ubieganiu sie o wize na miejscu w USA?

Szkol jest mnostwo, Zoni, LaGuardia, Pensylwania to te najpopularniewjsze i najtansze ale jest ich o wiele wiecej, prawie kazda szkola jezykowa zmienia ci wize. Musisz miec 18 godz tyg zajec zeby dostac wize F1. Stan konta tez zalezy od szkoly ale w granicach $10 000 lub mozesz tez miecx sponsora. Ja zmienialam na F1 ale perypetii nie mialam zadnych, wiec nie mam co opisywac. To proste, wystarczy miec kase. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wlasnie odnosnie pieniedzy, to jesli chodzi o wyzej wymienione szkoly czy kwota 10 tys zielonych jest raczej zaporowa? Chodzi mi raczej o to jakie jest minimum jesli chodzi o ubieganie sie o zmiane statusu na np 6 miesiecy? Mozecie powiedziec ile mieliscie pieniedzy przy zmianie statusu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależ ile ten kurs ma trwac w tej szkole, jak jest oplata miesieczna za szkole, czy na I-20 masz juz zaznaczone (zgodnie z prawda lub "mniej") ze juz oplaciles nauke z gory, gdzie ta szkola sie znajudie a co za tym idzie koszty utrzymania jak bede sie kreowaly... i dlatego oblicz sobie to wszystko i wyjdzie Ci minimum...i ciekzo porownywac z innymi bo kazdy to oddzielny indywidualny przypadek... Ale skoro chcesz moj znajomy:

szkola 400$ - miesiecznie, ale oplacona juz z gory przed przystapienie o zmiane statusu

Miasto - DC, czas trwania kursu - rok,

wyciag z banku - 9000$

Pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALCC w pennsylvania hotel jest naprawde godny polecenia nie drogi w sumie i bardzo dobry poziom nauczania... La Guardia tez niczego sobie... ale ALCC jest przyjazniejsze w zalatwianiu statusu... Agata tak musisz kupic bilet w dwie strony bo mimo wszystko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...