Skocz do zawartości

www.dell.com


adrianger

Rekomendowane odpowiedzi

SSN potrzebny jest do potwierdzenia danych karty kredytowej. Potrzebne sa ostatnie cztery cyfry numeru ssn wlasciciela karty.

Ja kupowalem Delle przez siec, czekalem ponad 1 miesiac - normalnie wiocha.

Kupillem tec COmpaqua z serii v2000 - maly z nagrywarka dvd w Circuit City za 1100$ - teraz ten model jest za mniej niz 700 a wydajnosc (nie w grach) bardzo dobra.

Kolbet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Czy Łódź stanie się centrum nowych technologii? "Gazeta" dowiedziała się, że montownię komputerów ma zbudować tam amerykański koncern Dell

[Amerykanie chcą zainwestować w Polsce 120 mln euro. Oznacza to kilka tysięcy miejsc pracy dla inżynierów i informatyków. Szacuje się, że jeden etat w Dell powoduje powstanie czterech kolejnych w firmach kooperujących. Inwestycja może więc dać nawet 12 tys. miejsc pracy.

Dell to największy na świecie producent komputerów. Założył go w 1984 r. Michael Dell, student uniwersytetu w Austin w Teksasie. Dziś ma siedzibę w Round Rock koło Austin. Roczne obroty koncernu przekraczają 9 mld dol. rocznie. W Europie ma na razie tylko jedną fabrykę - w irlandzkim mieście Limerick.

Zaplecze w Łodzi dla Della jest, bo uczy się tu 106 tys. studentów. Takie kierunki jak informatyka i elektronika prowadzi nie tylko Politechnika Łódzka, ale także trzy szkoły prywatne. Miejsce na prestiżową inwestycję ma być równie prestiżowe - chodzi o działkę w obrębie centrum miasta.

Na zainteresowanie Della Łodzią mogła mieć wpływ wcześniejsza inwestycja Philipsa. Holenderska firma zadecydowała, że w Łodzi ulokuje swe centrum księgowe na całą Europę. Już pracuje w nim 450 osób, a za rok będzie 600. Philips buduje w centrum Łodzi ogromny biurowiec. Pracujące w nim osoby będą obsługiwać 100 zakładów Philipsa w 20 krajach Europy.

Łódź szuka nowych dróg rozwoju. Za 4 mln zł firma doradcza McKinsey & Company tworzy strategię dla miasta. Na razie McKinsey przygotował raport, w którym pisze, że przemysł tekstylny i włókienniczy już się nie odrodzi w "mieście prządek". Łódź powinna postawić teraz na inne branże przemysłu, AGD, logistykę i centra biurowe (korzystając z niskich cen nieruchomości).

Zainteresowanie inwestycjami w Łodzi rozpoczęło się trzy lata temu. Wtedy okazało się, że oprócz padającego przemysłu tekstylnego miasto ma potencjał - dobrze wykształconych specjalistów, którzy zgodzą się pracować za duże niższe pensje niż w stolicy, Poznaniu lub Krakowie.

Miasto postawiło wówczas na nowoczesne technologie. Było pierwszym w Polsce, które promowało się w ten sposób w mediach. Dzięki temu w Łodzi zaczęły się lokować centra telefoniczne zatrudniające po kilkaset osób. Wybudowały je: TP SA, Plus GSM, LG Petro Bank, Pekao SA, MultiBank, mBank, Centralwings.

Kolejnych inwestorów ma przyciągnąć do Łodzi rozbudowane lotnisko i szkoła międzynarodowa. Zakończone właśnie przedłużanie pasa startowego pozwoli lądować w Łodzi boeingom 737. Pierwszym chętnym jest Ryanair, który od 30 października będzie latał z Łodzi do Londynu. Zainteresowanych lataniem z Łodzi jest ośmiu innych przewoźników. Od września działa w Łodzi międzynarodowa szkoła dla dzieci obcokrajowców.

[ź] gazeta.pl

No to niedługo będzie można już kupić dell'a w Polsce ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

hej,

nie wiecie moze jak to jest teraz z ta polska karta?? Chcialem zakupic laptopa z dell.com ale mam watpliowsci czy da sie to zrobic posiadajac polska karte ( wypukla oczywiscie, do tego powiazana z kontem dolarowym). Dokladnie chodzi mi o to czy mozna jakos obejsc billing address - bo mozna tam tylko wpisac adres amerykanski a moja karta jest na polski. Oczywisice zakladam ze adres wysylki bedzie amerykanski.

jesli mozecie pomoc bede b. wdzieczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega kupowal niedawno laptopa Toshibe ze strony Toshiby i zarzekal sie, zapewnial i zakladal, ze polska karta kredytowa bedzie dzialac. Niestety nic nie wyszlo. Ja ostatnio kupowalem online z della aparat cyfrowy, ale zawsze place karta amerykanska (debetowa)... tak najszybciej, najprosciej i najbezpieczniej. Karta polska mozesz zaplacic w Walmarcie, albo innym sklepie, ale nie w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

nie wiecie moze jak to jest teraz z ta polska karta?? Chcialem zakupic laptopa z dell.com ale mam watpliowsci czy da sie to zrobic posiadajac polska karte ( wypukla oczywiscie, do tego powiazana z kontem dolarowym). Dokladnie chodzi mi o to czy mozna jakos obejsc billing address - bo mozna tam tylko wpisac adres amerykanski a moja karta jest na polski. Oczywisice zakladam ze adres wysylki bedzie amerykanski.

jesli mozecie pomoc bede b. wdzieczny ;)

Sprobuj zaplacic PayPalem:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...