Skocz do zawartości

Odmowa turystycznej w maju 2006, jaki jest lepszy sposób


Manolo

Rekomendowane odpowiedzi

Wiz nie zniosa, to jest tylko glupie polskie polityczne gadanie, rzed usa nie pozwoli na to zeby nagle zjechalo tam tyle osob, bo dobrze wiedza ze jestesmy biednym krajem i ludzie przyjada do pracy i bede pracowac za takie stawki za jakie amrykanie nie chca, a w dodatku na czarno, a to dla gospodarki nic dobrego! Pozatym za pol roku nie bede mial juz do kogo tam jechac i juz raczej stanow nie zobacze, chcialem jechac tylko na 3 tyg, zwiedzic troche, kupic maszyne do lodow, moze dwie i wrocic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiz nie zniosa, to jest tylko glupie polskie polityczne gadanie, rzed usa nie pozwoli na to zeby nagle zjechalo tam tyle osob, bo dobrze wiedza ze jestesmy biednym krajem i ludzie przyjada do pracy i bede pracowac za takie stawki za jakie amrykanie nie chca, a w dodatku na czarno, a to dla gospodarki nic dobrego! Pozatym za pol roku nie bede mial juz do kogo tam jechac i juz raczej stanow nie zobacze, chcialem jechac tylko na 3 tyg, zwiedzic troche, kupic maszyne do lodow, moze dwie i wrocic!

Cóż mogę powiedzieć - przykro mi i osobiście Ci wierzę, jednak nie mam możliwości pomóc. Wizy zapewne zniosą, choć nie na długo (patrz przeznaczony do tego osobny wątek). Możesz poprosić osobę przebywającą akurat w USA o kupno tej maszyny do lodów, jeśli faktycznie tylko tam można ją okazyjnie nabyć, a za rok jechać pozwiedzać we własnym zakresie. Możesz również się odwoływać od tej decyzji konsula - umotywuj ją jak najlepiej możesz (bez ściemniania, bo pogrążysz się jeszcze bardziej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwolaj sie nic to nie kosztuje, jesli chodzi o probe za rok to nie ma to znaczenia czy dostales wczesniej odmowe.... a co do wiz... no czas maja do 30 wrzesnia :) i wiz juz teoretycznie nie ma.... ale jak ich nie ma dowiemy sie za jakis czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta maszyna to juz drugorzedna rzecz, chcialem pojechac i zobacz to wszytsko, New York, Waszyngton ( bo wlasnie tam mialem leciec), czyli rzeczy ktore moglem ogldac co najwyzej w telewizji, to juz pewnie ostatnia okazja bo po wakacjach nie bede mial juz do kogo leciec, ja ich rozumiem, bo jakby kazdemu dawali to zaraz wyladowal by tam milion Polakow, ale zamiast robic to wedlug wlasnego humoru, powinni sie kierowac jakimis logicznymi kryteriami. Mialem cala teczke papierow ktore swiadczyly ze nawet musze tu wrocic, to nawet nie chcial spojrzec, rozmowa trwala 45 sec, zapytal ile osob zatrudniam, czy sam prowadze dzialalnosc, nagle przystawil stepel w paszporcie i powiedzil przykro mi!! Wie ktos moze jaka jest procedura tego odwolania i do kogo sie tam kierowac z pismem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie to jest logiczne kryterium... konsul uznal ze to co napisales we wniosku wystarczy mu do podjecia decyzji o niewydaniu pormesy i inne papiery ktore miales a ktorych nie zobaczyl nie mialy dla niego znaczenia... i nie udowodniala w sposob wiarygodny twoich wiezi z Polska... niestety tak jest... przykro mi z powodu odmowy bo wiem ze czasem jedni nie maja nic i dostaja promese na 10 lat a ktos sie stara i naprawde chce jechac tam zeby zobaczyc jak wyglada USA a tu porazka... niestety taka ameryka nie dla kazdego sprawiedliwa.... procedura odwolania... jutro porozmawiam z konsulem zapytam sie jaka jest procedura jesli chcesz daj mi na prv swoje dane sprawdze co bylo przyczyna niewydania promesy moze jest jakas adnotacja... pozdrawiam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic nie mozesz zrobic....

Smiesz zartowac Lukasz.... odowlywac ?? heheh dobr esobie Koles nie wykazal scislych wiezi z Polska i nie dostal wizyKoniec kropka nie ma odwolania bo one nie pomoze...

drogi kolego znam osobiscie osobyktorym odwolanie pomoglo al sa to naprawde sporadyczne przypadki.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...