Skocz do zawartości

zarobki u pracodawcy w stanach


Martunia

Rekomendowane odpowiedzi

s3uchajcie mam pytanie, czy jezeli pracodawca którego wybra3am z fundacji INTRAX i wyjezdzam do niego na p3atne praktyki do USA i który ma zap3acic mi 1000 dolarów za miesiąc to te 1000 dolarów to ja dostane fizycznie do reki?nie wiecie jak kszta3tuja sie podatki w USA, jak jest ze sk3adkami zdrowotnymi?gdzie moge o to zapytac?bede wdzieczna za wszelkie info

marta

gg:901609 albo martuniak@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co stan to inna wysokośa podatku.

W Maine wygląda to tak (stanowy i federalny 3ącznie):

do $100 tygodniowo nic nie ściągali,

$100-200 - kilka dolców,

powy?ej $200 (mniej wiecej do $270-300 z tego co uda3o mi sie ustalia) wychodzi3a 3ączna suma obu oko3o 7-8% paychecku,

powy?ej $300 - ju? oko3o 13% z p3acy.

W New Hamsphire z tego co sie orientuje nie ma podatku od dochodów, a na pewno to wszystkim polecam zakupy w NH - nie ma podatku od sprzeda?y!!!

Czech, którego spotka3em w samolocie powrotnym powiedzia3, ?e w Massachusets jest 25%, ale nie dam sobie uciąa reki, ?e to prawda (on pracowa3 na budowie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

przy procedurze przyjmowania do pracy bedziesz wypelniac papiery do irs, przeczytaj instrukcje, wpisz w odpowiednie pole "exempt" i podatki masz z glowy, w zaleznosci od stanu trzeba bedzie wypelnic jeszcze papier typu "non-resident state tax exempt" czy jakos tak, wpisz polski adres i nie bedziesz placic nic - federal, state, medicare, social, unemployment, IRS sie nie bedzie w ogole czepial, przyjmuja po prostu, ze jako obywatel PL placisz podatki w PL, a ze w PL przed U.S. chyba nikt z watowiczow nie deklaruje zarobionych $ ... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...