Skocz do zawartości

ratownik


Rekomendowane odpowiedzi

8) Witam wszystkich!! Jestem pierwszy raz na tym forum i wydaje sie ok. Mam pytanko: jestem ratownikiem WPOR ze sporym doświadzeniem i chyba dobrymi kwalifikacjami. Co trzeba zrobia, aby pracowaa w Stanach jako w3aśnie lifegourd? Interesują mnie wszystkie info jakie znacie na ten temat!!!

Nie ukrywam, ?e chce spróbowaa na pla?y i to w Californii. Oczywiście w tym roku wyje?d?am na W&T

za wszelie info dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

nie by3em w USA ani nie jestem ratownikiem ale troszke sie tym interesowa3em :)

Wejdz sobie na ta stronke

http://www.searspool.com/certification.html

mam informacje od kogos kto tam pracowa3 (nie znam go osobiscie) ze w nie ktorych stanach papiery WOPR-u tez sa uznawane :) przynajmniej on tak mowi3 ze jego by3y(podobno WOPR i tamtejsza organizajca nalezy do tej samej swiatowej organizacji)

Jak juz za3atwisz sobie robote w stanach jako ratonik skrobnij mi na maila jak by3o:) ps123@o2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8) Witam wszystkich!! Jestem pierwszy raz na tym forum i wydaje sie ok. Mam pytanko: jestem ratownikiem WPOR ze sporym doświadzeniem i chyba dobrymi kwalifikacjami. Co trzeba zrobia, aby pracowaa w Stanach jako w3aśnie lifegourd? Interesują mnie wszystkie info jakie znacie na ten temat!!!

Nie ukrywam, ?e chce spróbowaa na pla?y i to w Californii. Oczywiście w tym roku wyje?d?am na W&T

za wszelie info dzieki

Czesc, z wlasnego doswiadczenia wiem tyle, ze nawet jesli masz certyfikat WOPR, to musisz przejsc szkolenie i zdac egzamin teoretyczno-sprawnosciowy juz na miejscu w USA. Czesto pracodawca sam wyszukuje organizatora takiego kursu (koszt od 50$ wzwyz), a jak Ci sie jakis mily pracodawca trafi, to sam pokryje koszty kursu i egzaminu. Od samego pracodawcy najczesciej zalezy z ktorej organizacji certyfikatu wymaga (wiem, ze certyfikat z American Red Cross czesto jest good enough).

Niemniej, warunkiem koniecznym, ktorego nie przeskoczysz, jest FLUENT English, bez tego ani rusz - zebys nie wiem jak byl dobry w swoim fachu, nikt bez bardzo komunikatywnego angielskiego (w tym rowniez koniecznego slownictwa sytuacyjnego z zakresu emergency) nie zatrudni Cie.

I jeszcze a propos... Nie napalalabym sie na Twoim miejscu tak bardzo na plaze - juz po 2 miesiacach upalnego slonca, po n-godzin dziennie, mimo uzywania sunscreen'ow z filtrem powyzej 50'tki, bedziesz opalony na mahon i marzacy o... pracy w cieniu... Wierz mi. Aczkolwiek jak na poczatek, to calkiem niezla frajda. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mogę powiedzieć z tego co pamiętam, że pracę ratownika na plażach oceanu wykonują jedynie zawodowi ratownicy, najczęściej amerykańscy.

Dla kogoś kto planuje wyjazd tylko i wyłącznie na wakacje z wizą J1, nie jest absolutnie w stanie zdążyć przejść pełne szkolenie, mnóstwo przygotowań i testów przed podjęciem takiej pracy w przeciągu 4 miesięcy ...

Rozumiem że młodzież rozpiera ambicja, jednak to musiałby być plan raczej długoterminowy...

Na początek zapraszam jednak do zapoznania się z możliwością pracy na basenach. W zależności od zapału i mozliwości ratowników mogą to być małe oczka, bądź też wielkie zbiorniki wodne. ...

Ze szczegółami wyjazdy i oferty jednej z najbardziej przodujących firm High Sierra Pools Inc. mozna zapoznać się na stronie www.usa-lifeguard.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...