Skocz do zawartości

wizyta u konsula


jadzia83

Rekomendowane odpowiedzi

czesc wybieram sie niedlugo za niedlugo do konsula do krakowa bede sie starala o wize turystyczna DS156 jade do siostry do usa jestem po licencjacie zapisalam sie na mgr to bedzie moj pierwszy raz u konsula i nie wiem jak sie do tego przygotowac jakie dokumenty wziasc jak sie tam zachowywac jakie pytanie moga zadac czy moglby mi ktos odpowiedziec na to w miare szczegolowo bo nie maam pojecia o tym bylabym wdzieczna moze ktos tez sie staral o taka wize turystyczna i moglby mi pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc wybieram sie niedlugo za niedlugo do konsula do krakowa bede sie starala o wize turystyczna DS156 jade do siostry do usa jestem po           licencjacie zapisalam sie na mgr to bedzie moj pierwszy raz u konsula i nie wiem jak sie do tego przygotowac jakie dokumenty wziasc jak sie tam zachowywac jakie pytanie moga zadac czy moglby mi ktos odpowiedziec na to w miare szczegolowo bo nie maam pojecia o tym bylabym wdzieczna moze ktos tez sie staral o taka wize turystyczna i moglby mi pomoc

dziwny rodzaj wizy :D Nie ma wizy ds 156 - to jest wniosek wizowy a Ty sie mozesz starac o wize B1/B2 (jesli mowimy o wizie turystycznej)

Na sam poczatek wystarczy jesli bedziesz wiedziala jaka wize chcialabys dostac a pozniej mozesz zaczac szukac na forum - tutaj jest wiele informacji na temat kazdego rodzaju wizy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok na poczatek index bedzie konieczny u konsula zeby udowodnic to ze studiujesz, dwa to legitymacja i zaswiadczenie ze szkoly, nastepna sprawa sponsor twojego wyjazdu musisz udokumentowac jego wiarygodnosc i plynnosc finansowa czyli jesli siostra cie sponsoruje to opierasz sie na jej osobie jesli rodzice zaswiadczenie o zarobkach obydwu rodzicow. Oczywisc ie jedziesz tam w celach turystycznych wiec ani slowa o jakiej kolwiek pracy w usa bo na zawsze zostaniesz wpisana na liste IO i nigdy wizy niedostaniesz.... usmiechac sie... nie odpowiadac na pytania w zawily i skomplikowany sposob , nie tlumczyc sie nie wyjasniac, odpowiedzi krotkie i proste, TAK, NIE , NIE WIEM lub nieskomplikowane zdania to moja rada... konsul tak naprawde malo mowi po polsku no niektorzy mowia wtedy wnikaja w gadki ale wiekszosc umie zadac pytanie i zrozumiec to co wie ze ma rozumiec... wiem znam 3 konsuli 2 nadal pracuje w warszawie jeden juz na emeryturze.... czy dostaniesz wize zalezy od tego czy udokumentujesz i przekonasz konsula do swoich wiezi z polska i ze nie podejmiesz nielegalnej pracy w usa badz nie zostaniesz tam nielegalnie.... powodzenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawią mnie Rypson Twoje "koneksje" i szeroka "wiedza" o tym co piszesz...

Ludzie idący na rozmowę o wizę B1/B2 nie rozmawiają z konsulem USA. Konsul USA ma ciekawsze rzeczy do roboty, niż sprawdzanie ludziom paszportów i odcisków palców (w Krakowie jest jeden a w Warszawie oprócz ambasadora drugi; Nie ma w ambasadzie USA w Warszawie dwóch konsulów!! Chyba że mówimy o konsulach honorowych, hehe. O czym Ty więc piszesz?!).

Osoby siedzące w okienkach to nie konsulowie a pracownicy konsularni. Owszem, są to osoby z USA, jednak nie mają statusu konsula. A to jest naprawdę duża różnica... :roll:

Do Twojej informacji:

- ambasador USA w Polsce: Victor Ashe

- konsul generalny USA w Warszawie: Lisa Piascik

- konsul generalny USA w Krakowie: Kenneth Fairfax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...