Skocz do zawartości

zwrot podatku z usa


rumcyk

Rekomendowane odpowiedzi

hej

Obecnie jestem w stanach pracuje i place podatki hehe. Mam pytanko czy bede mogl odzyskac zaplacony podatek w tym roku jesli bedac 3 lata wczesniej w stanach nie rozliczylem sie poniewaz tylko w jednej pracy placilem wtedy podatek a pracowalem tam krotko i byla to smieszna suma wiec mi sie nie oplacalo to robic. teraz natomiast place w obu pracach i nazbiera sie tego sporo i stad moje obawy o to czy nie bede mial problemow??? napiszcie prosze jesli ktos cos wie na ten temat . dzieki z gory pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.........bedac 3 lata wczesniej w stanach nie rozliczylem ....

Co masz na myśli mówiąc "nie rozliczyłem" :?:

Czy płaciłeś podatki i tylko nie wypełniłeś odpowiedniego "1040",

czy zarabiałeś na payczek i nie zapłaciłeś podatku :?:

Nie płacenie podatku jest przestępstwem podatkowym (za co siedział Al Capone ?).

Nie wypełnienie "1040" za dany rok można zrobić później (szczególnie studenci) i "wyprostować" podatki i zwroty :!:

Wedle amerykańskich paragrafów, to czy zalegasz 10 dolaresów czy 10.000.000 , to podlegasz pod ten sam paragraf :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poprostu sie nie rozliczylem z tego podatku co zaplacilem 3 lata wczesniej. Poprostu pracodawca przyslal mi w lutym W-2 form a ja nic z tym nie zrobilem czyli nie rozliczylem sie nie odzyskiwalem tego podatku poprostu nic nie robilem wrocilem ze stanow i tyle. teraz tez place podatki jak wczesniej tylko ze duzo wiecej i tym razem chcialbym sie rozliczyc i odzyskac bo przeciez nam studentom z obcych krajow nalezy sie zwrot podatku placonego w usa. dlatego pytam czy jesli wczesniej sie nie rozliczylem nie probowalem odebrac podatku ktory zaplacilem to czy teraz jak bede chcial to zrobic bede mial jakies problemy z odzyskaniem????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...