Skocz do zawartości

brak wyplaty


lactis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Jestem w NY na wizie turystycznej, pracuje w nowopowstalej restauracji juz od ponad 10 dni. Mam zarowno ja jak i caly zespol pracownikow (oni sa na legalu) problem; wloasciciel nie chce nam jeszcze wyplacic zadnej kasy, mowi ze zrobi to jak interes bedzie przynosil mu dochody ( patrzac na ruch w tym lokalu szacuje to na 2008 rok). Tym ludziom pieniadze na dzien dzisiejszy nie sa az tak potrzebne jak mi.

W zwiazku z tym, moje pytanie; czy wiecie jak mozna od takiego kogos skutecznie wyegzekwowac wyplate, czytalem chyba kiedys na tym forum o interwencji policji. Jestem juz lekko zdesperowany, najpewniej rzuce te prace ale wczesniej musze wywalczys swoje ciezko zarobione pieniadze. Myslicie ze policja by sie dopytywala na jakich warunkach tutaj pracuje???Dosiwadczyliscie moze takiego przypadku??? Kasa mi sie konczy, musze oplacic czynsz i powaznie nie mam pojecia skad na to wezme srodki.

Z gory dziekuje za wszystkie wskazowki.

pozdrawiam z lekko nadgnitego jablka

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada jest bardzo prosta.

Jutro idz szukaj innej pracy nie trac czasu zeby tam chodzic. Mozna kase odzyskac tylko jest to procedura dosc dlugotrwala - np. przez Department of Labour, po wypelnieniu Wage Payment Claim Form - do roku!!!

Policja pewnie nic nie zrobi, pewnie cie skieruje wladnie do DoL.

Sa tez inne metody odzyskania dlugu - tych nie polecam - moze przechodza w Polsce tutaj bym nie ryzykowal :)

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj drugiej pracy to raz... dwa to nie pozwol sie oszukiwac, zglos sprawe do departamentu pray nie obchodzi tam nikogo czy jestes legalnie czy nie w usa kazdy ale to kazdy bedacy legalnie zatrudniony badz nielegalnie musi byc oplacony... odezwij sie na orv zalatwimy jakos ta sprawe.... czekam na kontak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...