Skocz do zawartości

Jakie są możliwości legalnego przedłużenia wizy J1 ???


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w temacie, chcialbym zostac w stanach jeszcze z pol roku po zakonczeniu programu work & travel, tylko zabardzo nie wiem jaka jest procedura ubiegania sie zmiane kategorii i przedluzenie wizy.

Slyszalem ze trzeba wystapic do jakiegos amerykanskiego urzedu, z prosba. Napisac list motywacyjny w ktorym piszemy dlaczego chcemy zostac, zalaczyc wyciag bankowy, dokladny plan ewentualnej podrozy plus czek na 400$ !!! ktory w przypadku odmowy nie jest zwracany!! Nie wiem czy to prawda i jak wyglada cala procedura, dlatego zwracam sie z pytaniem do furowiczow. Moze ktos zna odpowiedz?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi zmiane statusu wizy, co jest rownoznaczne z mozliwoscia przedluzenia legalnego pobytu w stanach zjednoczonych. Dzieki za link :) Czy to prawda ze na starcie trzeba zaplacic 400$ za samo rozpatrzenie wniosku przez urzednika? Moze ktos juz wczesniej zmienial status wizy i podzieli sie swoimi doswiadczeniami? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zmiana statusu na F1 to dobry sposob na przedluzenie pobytu, ale skoro chcesz zostac tylko na pol roku i znalezc sobie np. szkole jezykowa to wiedz ze te pierwsze pol roku wychodzi niestety najdrozej - oplaty dla urzedow, wpisowe do szkoly, czesne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...