Skocz do zawartości

Zielona karta - Bardzo Prosze O Pomoc !!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam - mam sporo pytan :D ale mam nadzieje, ?e ktoś bedzie uprzejmy i mi pomo?e. A wiec po kolei:

1) Wylosowa3am zielona karte - 23 listopada mam rozmowe w Warszawie - coś czyta3am na tym forum ju? na ten temat ale nie ma do konca wyjaaśnionego - czy moge teraz wziąśa szybko, przed rozmową ślub cywilny z moim narzeczonym ?eby on te? dosta3 GC ?? Problem jest jeszcze taki, ?e on nie otrzyma zaświadczenie o niekaralności - 1,5 roku temu dosta3 wyrok za jazde pod wp3ywem ( zabrali mu na 2 lata prawko ) - czy to jest wa?ne i wyklucza go ?? A je?eli pomimo to mo?e jednak otrzymaa GC to co musimy zabraa na rozmowe ?? Jakie papierki musi on wype3nia i czy musimy miea jakiś akt ma3?enstwa - aha i co z dowodami musimy zmieniaa czy nie po ślubie ??

2) Stara3am sie dowiedziea tego z forum ale niestety są sprzeczne wiadomości - nie mam nikogo w USA ani ?adnego sponsora ani nic takiego - czy to bardzo ?le ?? Czy wystarczą mi odpowiednie środki na moim koncie ?? A je?eli tak to jakie to sumy dla dwóch osób ( jak by sie uda3o z tym ślubem ;) czy to jest np 5k% czy raczej 20 k$ - aha jak to mam wykazaa ?? Czy wystarczy wyciąg z konta - czy mo?e bya np. sprzed tygodnia ?? czy trzeba jakieś specjalne zaświadczenie z banku...

3) Jak to jest z t3umaczeniami dokumentów - podczas telefonicznejk rozmowy z Ambasadą w Wa-wie Pani wspo3nia3a, ?e nie trzeba ale w dokumentach które do mnie przysz3y wyczyta3em, ?e trzeba wszystkie dokumenty przet3umaczya - wiec jak to jest ??

Z góry WIELKIE dzieki za pomoc :)

Zale?y mi na czasie - rozmowa ju? 23 list !!!! :boje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Narzeczony obawiam sie ze nie dostanie wizy (wlasciwie to nie jest wiza tylko dokumenty imigracyjne) ze wzgledu na wyrok to dosc powazne wykroczenie ale , moja rada PROBUJCIE co wam zalezy. Dokumentow nie tlumaczysz, zadnych. swoje srodki finansowe jak najbardziej Ci wystarcza.

Napisz jak wam poszlo

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze misisz dla niego takze wypelnic DS 230 Part I i Part II to co sobie wypelnialas, oraz wszystkie dokimenty tzn Zupelny akt urodzenia badania itd, czy ci zaszkodzi nie mam zielonego pojecia. szkoda mi was kurcze.

Moze zaszkodzic a nie musi chyba nikt wam nie da odpowiedzi, wiem ze zaswiadczenie o niekaralnosci jest jednym z wazniejszych dokumentow ja bym nie ryzykowala.

naprawde bardzo mi was szkoda

nie wiem co wam doradzic nie jestem prawnikiem po prostu dwa lata temu wylosowalam tez GC i przeszlam te wszystkie procedury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...