Skocz do zawartości

przesiadka w Chicago...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!

12 lipca lece do Minneapolis przez Chicago... pierwszy lot jest obslugiwany przez LOT an drugi przez United Airlines...

nasuwaja mi sie 2 pytania:

1. lece na podstawie wizy K-1. w ktorej kolejce powinnam sie ustawic w Chicago? bylam w US na wize j-1 no i wtedy sprawa byla prosta bo ustawialam sie w kolejce dla non-immigrant visitors... a tym razem mam stanac w tej dla immigrant??

2. poza tym troche sie martwie bo mam tylko 1h 50 min na przesiadke... (przejscie z terminalu 5 do 1) czy zdaze ze wszystkim na O'hare??? pamietam ze kolejka dla nonimigrants byla dluga... jak to jest w przypadku takim jak moj??

wielkie dzieki za wszelka pomoc

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!

1. lece na podstawie wizy K-1. w ktorej kolejce powinnam sie ustawic w Chicago? bylam w US na wize j-1 no i wtedy sprawa byla prosta bo ustawialam sie w kolejce dla non-immigrant visitors... a tym razem mam stanac w tej dla immigrant??  

Ola

Sa dwie kolejki: jedna dla citizen/pernament rezident a druga dla non-immigrants. Musisz sie ustawic w non-emigrant visitors, tam wezma Twoje papiery itp. Po slubie i otrzymaniu GC ustawiasz sie w tej dla obywateli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc spojrz sobie na linka z mapa lotniska ohare

http://www.flychicago.com/ConcessionsTermi...rminalRev2.shtm

mysle ze powinnas zdazyc, ale spiesz sie by byc pierwsza w koljce do rozmowy z urzednikiem + jak masz przesiadke w chicago to bedziesz musiala odebrac bagaz, przejsc kontrolne celna wrzucic na tasme walizy i leciec do kolejki. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. poza tym troche sie martwie bo mam tylko 1h 50 min na przesiadke... (przejscie z terminalu 5 do 1) czy zdaze ze wszystkim na O'hare??? pamietam ze kolejka dla nonimigrants byla dluga... jak to jest w przypadku takim jak moj??

wielkie dzieki za wszelka pomoc

Ola

1,5h na tym lotnisku to nie za duzo wiec po prostu staraj sie wyjsc z samolotu jakos na poczatku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja jestem w podobnej sytuacji. Jade do USA na W&T na J-1, ląduje o 13:40 w terminalu 5 w Chicago. Pozniej lece do Bozeman przez Salt Lake City( wylatuje o 17:25 z terminalu 3). Mam w tym momencie pytania, bo nigdy przez to nie przechodziłem.Po wylądowaniu w Chicago ide do odprawy, później idę do baggage claim (jak długo się czeka na bagaż?) i korzystam z tej darmowej kolejki(ATC) i jade do 3 terminalu i tam szukam Ticket counter aby pobrać kartę pokładową i nadać bagaż do Salt Lake City(czy tez od razu na lot do Bozeman?), czy mam racje? :) Wylatując z Warszawy wpisuję na kartce przy bagażu adres gdzie bede mieszkac-prawda? Ale jak wygląda to, jeśli mam przesiadke w Milanie? Tam tez obieram bagaż, i znowu idę do check-in i nadaje bagaz, czy tez "jakoś" automatycznie ten bagaż bedzie przeniesiony do samolotu, którym polecę z Milanu do Chicago? Czy jest tak, że w tej WArszawie lecąc Alitalią do USA z przesiadką w Milanie ten bagaż jest tak rejestrowany,żeby nie trzeba było go odbierać w Milanie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz bilet z Warszawy do Bozeman z przesiadkami w Milanie, Chicago i South Lake City, to o bagaż nie musisz sie martwić bo sami go przeładują tam gdzie trzeba... a jeśli masz oddzielne bilety z Warszawy do Chicago i drugi z Chicago do Bozeman, to w Chicago musisz odebrać bagaż i go drugi raz nadać... na kartce wpisujesz adres, gdzie chciałbyś żeby trafił bagaż w razie gdyby się zagubił, może to być nawet Honolulu, ale pamiętaj że jak go zgubią to domagaj się rekompensaty - znam kolesia, który wywalczył 600$ (szczęściaż, 100$ to wiele razy słyszałem)... o przesiadke w Chicago się nie martw, bo ponad 3h to kupa czasu... pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy... bo samolot dużo tych walizek przywozi, więc w zależności czy będzie na początku czy gdzieś na końcu... w najgorszym wypadku coś ok 30 minut, w najlepszym będzie już czekać... pozdro!

w najgorszym wypadku poczeka nawet parę dni zanim kurier nie przywiezie mu ich pod podany na lotnisku adres... :wink: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...