Skocz do zawartości

Karta debetowa w USA - jak i gdzie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Zjednoczonych :o

Na wstepie chcialem zaznaczyc, ze przetrzasnalem wiekszosc topicow o kartach platniczych - wiekszosc jednak dotyczy kart kredytowych, osob z SSN, zakladania kont w PL i przelewow USA-PL.

Jestem aktualnie na firmowym szkoleniu w USA, wiec nie posiadam Social Security Number, ale pobyt oczywiscie full legal. Chcialbym uzyskac karte debetowa, aby moc robic zakupy w sieci. Jak dobrze przeczytalem, aby uzyskac takowa karte nalezy zalozyc konto w jednym z lokalnych bankow i wplacic gotowke na konto bankowe w USA (najlepiej darmowe o ile sa takowe).

1) Czy mozna bez problemu placic hamerykanska karta debetowa Visa lub MasterCard wydana przez lokalny bank za towary zakupione przez internet ?

2) Czy mozna zalozyc konto bankowe w celu uzyskania karty debetowej bez posiadania Social Security Number na krotki czas ok. 1.5 miesiaca ?

3) Ile wynosza oplaty zwiazane z zalozeniem i uzywaniem karty debetowej (czy znacie jakies darmowe konta) i ile sie czeka na wydanie karty ?

4) Jakie dokumenty sa wymagane (paszport, dowod osobisty, wiza) ?

5) Jaki bank wybrac najlepiej ?

6) Jak mozna placic czekiem ?

Wieksze banki jakie znalazlem w okolicy (stan Michigan) to:

- LaSalle Bank

- Comerica Debit - ATM Cards

Z tego co czytalem polecacie Slavic Bank i Citibank (w mojej okolicy jest tylko ATM).

Dzieki z gory za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

juz dokłądnie nie pamietam wszysatkiego - wiec moze inni napisza, ale podam co wiem

1)mozna spokojnie płacic

2)nie jestem pewna czy mozna sobie wyrobic karte bez SSN(nielegalnie na pewno)

3)mnie założenie nie kosztowało nic - opłat tez zadnych tylko tylko za bilingi z banku jakas tam sume pobirali - na karta czekasz tydzien lub wiecej

4)przy wyrabianiu karty potrzebne sa 2 dokumenty potwirdzające twoja tożsamosc(opróćz SSN)paszport - i ja na przykład miałam ID z mojej pracy ze zdjęciem - dowodu osobistego nie uznawali

5)tego to nie wiem - ja wybrałam Wells Fargo - i byłam zadowolona

6)przy wyrabianiu konta dostajesz swoja ksiazeczke czekową - czekiem mozesz płacic rachunki, mozesz płacic w sklepie - normlanie wypisujesz czek - a potem ci sciągaja kase z konta - tylko to trwa do 2 dni - to sciąganie

generalnie jak nie miasz przy sobie karty czy gotówki to czekiem spokojnie mozna płacic -

o Citybank tez słyszałam pochlebne opinie

to tyle co wiem

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...