Skocz do zawartości

zarobek na work&travel


Rekomendowane odpowiedzi

Witka:D

Chciałbym sie zapytać ile zarabiacie przez te 3 miesiące spędzone na Work&Travel, wiem, że to zależy od stawki godzinowej itd. itp., ale niech każdy napisze ile średnio wyciągnął i ile przywióz z tego do kraju. Bo interesują mnie takie kwestie, w jakim czasie zwróci się koszt całkowitego programu i czy coś można jeszcze przywieź do kraju. Hm a pytam też m.in dlatego, że będąc studentem zaocznym jak sie chce jechać na W&T to trzeba zrezygnować z pracy w PL ale po przyjeździe trzeba opłacać studia dalej i interesuje mnie właśnie ile można przywieź z USA. Było by najlepiej jak by każdy podał ile mniej więcej pracował czy dużo tam wydawał ile zwiedził itd., wtedy będzie to można jakoś uśrednić:) z góry dzięki za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na doświadczeniu własnym opierać się nie mogę bo go nie mam :) ale po podliczeniu zarobków i kosztów utrzymania w USA, liczę, że po zrobieniu w USA sporych zakupów i wydatkach na tę przyjemniejszą część programu-TRAVEL, przywiozę do Polski około 10000 zł, od tego odliczamy 5 tys. wydanych na program. Z tym, że liczyłem to dla siebie (moja pensja, ilość godzin pracy, planowanych wydatków, kosztów mieszkania itp.)

Generalnie możesz liczyć na pensję w wysokości 7-8$/h, ilość godzin w uśrednieniu ok. 60 (ale to zależy od ciebie - jak ci sie uda to możesz i po 100 tygodniowo pracować, o ile wytrzymasz, minimum to chyba 35 albo 40), przemnóż to przez jakieś 10-12 tygodni, odejmij jakieś 60-80$ tygodniowo za mieszkanie, drugie tyle na jedzenie, od zarobionej kasy jakieś 20% podatków (później można się starać o ich zwrot - luty/marzec kolejnego roku), dalej trzeba odliczyć jakieś zakupy, zwiedzanie, nieprzewidziane wydatki. Tak więc sam sobie podlicz, uwzględniając swoje plany, równie dobrze możesz przywieść 10000$, jak i nic...

Zresztą poszukaj na forum, było sporo na ten temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka:D  

Chciałbym sie zapytać ile zarabiacie przez te 3 miesiące spędzone na Work&Travel...

To bardzo zależy od wszystkiego, np Ja pracując w dwóch pracach(w jednej tylko 5 tyg 25-30h tygodniowo po 8$, a w drugiej 7$ później 8$ po 60-70h tygodniowo(nadgodzina 150%, czyli 10,5 a poźniej 12$-raz miałem przepracowanych 90h w tygodniu w jednej pracy)) przez prawie 4 miesiące 7 dni w tygodniu(od 9 do 16h dziennie), między czasie jakieś kilku dniowe zwiedzanie i czasami jakiś dzień przerwy, żyjąc przeciętnie, nie wiem czy zarobiłem 10tys zl na czysto (po zakupach i odliczeniu kosztów programu oczywiście). Ale gdy bym znaj język i przyjechał wcześniej to wszystko było by inaczej.

Tak za dwa tygodnie dostawałem "pejczek" od 800 do 1200$(w sumie, ten mniejszy to jak pracowałem w dwóch pracach) czyli tak średnio prawie 1000$, byłem tam prawie 16 tygodni czyli powinienem zarobić na brudno prawie 8000$, ale ja nie wiem GDZIE SĄ TE PIENIĄDZE?? A i jeszcze dotego zapłaciłem około 2000$ podatku(...żebym je odzyskał...), bo w jednej pracy miałem dużo nadgodzin, a im większy "pejczek" tym więcej ściągają:).

Dalej np. Moja znajoma (ta to dopiero miała pod górkę…) pracowała w USA przez prawie 3,5 miesiąca, gdzie przez prawie 2,5 pracowała w dwóch pracach. W jednej pracowała 30-35h tygodniowo 6-8$/h(w zależności od stanowiska), w drugiej 10-40h tygodniowo po 7,5$. I tak po 2,5 miesiąca od jej przyjazdu z nią gadam o kasie a ona mówi, że dopiero prawie się zwrócił jej wyjazd.

Następnie moja druga znajoma z tej samej restauracji, pracowała jako kelnerka i tak po 2,5 miesiąca pracując około 40h tygodniowo zarobiła około 7tys$.

Uuu ale się rozpisałem:)

Pozdrawiam i życzę lepszych zarobków i mniejszych wydatków ode mnie!!

celli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na doświadczeniu własnym opierać się nie mogę bo go nie mam :) ale po podliczeniu zarobków i kosztów utrzymania w USA, liczę, że po zrobieniu w USA sporych zakupów i wydatkach na tę przyjemniejszą część programu-TRAVEL, przywiozę do Polski około 10000 zł, od tego odliczamy 5 tys. wydanych na program. Z tym, że liczyłem to dla siebie (moja pensja, ilość godzin pracy, planowanych wydatków, kosztów mieszkania itp.)

Generalnie możesz liczyć na pensję w wysokości 7-8$/h, ilość godzin w uśrednieniu ok. 60 (ale to zależy od ciebie - jak ci sie uda to możesz i po 100 tygodniowo pracować, o ile wytrzymasz, minimum to chyba 35 albo 40), przemnóż to przez jakieś 10-12 tygodni, odejmij jakieś 60-80$ tygodniowo za mieszkanie, drugie tyle na jedzenie, od zarobionej kasy jakieś 20% podatków (później można się starać o ich zwrot - luty/marzec kolejnego roku), dalej trzeba odliczyć jakieś zakupy, zwiedzanie, nieprzewidziane wydatki. Tak więc sam sobie podlicz, uwzględniając swoje plany, równie dobrze możesz przywieść 10000$, jak i nic...

Zresztą poszukaj na forum, było sporo na ten temat...

Moja matka zawsze powtarzała: nie wydawaj pieniędzy których nie masz! :D

Najlepiej jest załozyć sobie plan minimum (czyli np. spłacenie całego programu) i być zadowolonym po przyjeździe mając w kieszeni np. dodatkowe 1 tys.$, nieprawdaż? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na doświadczeniu własnym opierać się nie mogę bo go nie mam :) ale po podliczeniu zarobków i kosztów utrzymania w USA, liczę, że po zrobieniu w USA sporych zakupów i wydatkach na tę przyjemniejszą część programu-TRAVEL, przywiozę do Polski około 10000 zł, od tego odliczamy 5 tys. wydanych na program. Z tym, że liczyłem to dla siebie (moja pensja, ilość godzin pracy, planowanych wydatków, kosztów mieszkania itp.)

Generalnie możesz liczyć na pensję w wysokości 7-8$/h, ilość godzin w uśrednieniu ok. 60 (ale to zależy od ciebie - jak ci sie uda to możesz i po 100 tygodniowo pracować, o ile wytrzymasz, minimum to chyba 35 albo 40), przemnóż to przez jakieś 10-12 tygodni, odejmij jakieś 60-80$ tygodniowo za mieszkanie, drugie tyle na jedzenie, od zarobionej kasy jakieś 20% podatków (później można się starać o ich zwrot - luty/marzec kolejnego roku), dalej trzeba odliczyć jakieś zakupy, zwiedzanie, nieprzewidziane wydatki. Tak więc sam sobie podlicz, uwzględniając swoje plany, równie dobrze możesz przywieść 10000$, jak i nic...

Zresztą poszukaj na forum, było sporo na ten temat...

Moja matka zawsze powtarzała: nie wydawaj pieniędzy których nie masz! :D

Najlepiej jest załozyć sobie plan minimum (czyli np. spłacenie całego programu) i być zadowolonym po przyjeździe mając w kieszeni np. dodatkowe 1 tys.$, nieprawdaż? :D

no oczywiście masz racje :D ale z drugiej strony jakieś wyliczenia można sobie zrobić, nawet jak to będzie "pi razy drzwi" :D a dodatkowe 1000 w kieszeni po odliczeniu kosztów i zakupów, mając w perspektywie zwrot podatku to wcale nie taki zły zarobek 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzajcie z tym $1000 :) odstraszacie studentów od w&t... jak do kraju przywiozłem $8000 do kraju po zakupach, pracowałem ponad 3 miesiace ale przez pierwsze 1,5 miesiąca nie miałem zadnej nadgodziny. To ile się przywiezie zależy od tego jak się żyje. czy je sie w reseuracjach czy gotuje samemu, przesiaduje co wieczór w barze czy sączy piwko w domu i takie tam, koszty utrzymania w NYC a na prowincji to też niebo a ziemia, ale grunt to dobrze płatna praca

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jesli cjodzi o zarobki w USA to róznie bywa. ja w zeszłum roku byłem na W&T

pracowałem po 6 h dziennie 5 dni w tygodniu nocami przy naprawi nawierzchni Lotniska. godzin tygodniowo mało bo 30 ale zato po 30$ za h:) wiec sie opłacało człowiek sie nie narobił przez 6 h a miał, czyli bez zadnych tam odliczeń zarobiłem przez 3 miechy około 10800$. Trzeba odjąc mieszkanie 300$ za 3 miesiące ( w moim przypadku) minus jedzenie jakies powiecmy 150 $ na miesiąc i różne wydatki typu ciuchy rozrywka itp szczerze niewiem ile do PL przywiozłem bo na konto przelałem całą kase. Ale wyjazd sie opłacał:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jesli cjodzi o zarobki w USA to róznie bywa. ja w zeszłum roku byłem na W&T  

pracowałem po 6 h dziennie 5 dni w tygodniu nocami przy naprawi nawierzchni Lotniska. godzin tygodniowo mało bo 30 ale zato po 30$ za h:) wiec sie opłacało człowiek sie nie narobił przez 6 h a miał, czyli bez zadnych tam odliczeń zarobiłem przez 3 miechy około 10800$. Trzeba odjąc mieszkanie 300$ za 3 miesiące ( w moim przypadku) minus jedzenie jakies powiecmy 150 $ na miesiąc i różne wydatki typu ciuchy rozrywka itp szczerze niewiem ile do PL przywiozłem bo na konto przelałem całą kase. Ale wyjazd sie opłacał:)

Pozdrawiam

Wow, 30$/h. Nie ma to jak rządowe czy miejskie kontraktorki, gdzie stawki są tak ekstremalnie duże dla przeciętnego Polaka... (tylko strasznie trudno jest sie tam dostać, ech).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max 1983 napisal ze zarabial 30$?h za mieszkanie placil 100$ miesiecznie

a w tym mieszkaniu nie bylo oplat?

troche realizmu kolego,bo czytaniu twoich dyrdymalow przyjezdzaja tu ludzie z polski i na dziendobry mysla ze dostana 20$/h i zawioza kupe kasy do polski, a niestety wychodzi z tego jedna wielka lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max 1983 napisal ze zarabial 30$?h za mieszkanie placil 100$ miesiecznie  

a w tym mieszkaniu nie bylo oplat?

troche realizmu kolego,bo czytaniu twoich dyrdymalow przyjezdzaja tu ludzie z polski i na dziendobry mysla ze dostana 20$/h i zawioza kupe kasy do polski, a niestety wychodzi z tego jedna wielka lipa

ja np. mieszkalem w dormach i placilem tez 100$ miesiecznie bez zadnych dodatkowych oplat. wiec dlaczego on nie mogl placic 100$ bez oplat ?

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...