Skocz do zawartości

dostanie GreenCardy po rodzince


Jack

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

mam do Was pytanie o Zielona Karte, a wiec tak moj brat cioteczny(syn siostry mojej matki:-) dostal zielona karte w tym miesiacu, ozenil sie miesiac wczesniej.

Jak wyglada sytuacja z dostaniem przeze mnie zielonej karty? czy to mozliwe bez brania udzialu w losowaniu? co i gdzie trzeba to zalatwiac?

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej zasadzie? Czy twoja matka ma GC?

nie ma,tylko moj brachol ja ma.

Slyszalem o czyms takim, ze jak w miare bliska rodzina dostaje gc to wtedy po 4 latach od zlozenia wniosku dostaje sie gc,ale czy to jest prawda...

Czy bedzie mialo jakies znaczenie to ze trzy miechy pracowalem w usa na j1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli moja sytuacja jesli chodzi o dostane GC wyglada mniej wiecej tak:

-> nawet gdy moj brachol i jego zona dostana citizenship po 5 latach to ja bodajze dopiero po dwoch(gc),za dlugo..

-> loteria za dwa lata..za dlugo..

jedyna rozsadna mozliwosc to chyba praktyka H1B i sponsorowanie przez pracodawce i ew. otrzymanie GC po kilku latach ??

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli to Twoj brat cioteczny jak napisales w pierwszym poscie to w ogole nie przysluguje Ci GC!

Jezeli rodzony brat to od momentu otrzymania przez niego obywatelstwa czekalbys tak 10 lat na GC...a nie dwa. Zreszta nie musicie czekac na jego obywatelstwo, by mogl zolozyc na Ciebie petycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...