Skocz do zawartości

kłódki na bagażu


marcintrzos

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawiam się nad kwestią zabezpieczenia bagażu za pomocą kłódek na szyfr. Czy jest to dozwolone? Czy wiele z Was ich używa? i jak to się kończy? Czy komuś zginęło coś z niezabezpieczonego bagażu podczas lotu do USA? lub Czy komuś celnicy z uwagi na zabezpieczenia zniszczyli bagaż??

Będę wdzięczny za konkretne odpowiedzi. Gdzieś kiedyś o tym czytałem, ale w zasadzie nic sensownego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad kwestią zabezpieczenia bagażu za pomocą kłódek na szyfr. Czy jest to dozwolone? Czy wiele z Was ich używa? i jak to się kończy? Czy komuś zginęło coś z niezabezpieczonego bagażu podczas lotu do USA? lub Czy komuś celnicy z uwagi na zabezpieczenia zniszczyli bagaż??

Będę wdzięczny za konkretne odpowiedzi. Gdzieś kiedyś o tym czytałem, ale w zasadzie nic sensownego.

Nie używaj kłódek ani innych tego typu zabezpieczeń, bo po prostu je zerwią. To optymistyczna wersja. Jeśli tak zabezpieczysz dostęp do swojej walizki, że za chiny nie będzie się dało jej otworzyć zamkiem, mogą Ci ją po prostu rozciąć. Służby lotniskowe mają prawo przeszukać Ci bagaż, jeśli będą cokolwiek podejrzewali. No i co Ci może zginąć z bagażu? Ubrania? Chyba nikt nie przewozi w bagażu pieniędzy ani biżuterii. A nawet jeśli, to ja osobiście nie słyszałem o tego typu kradzieżach w Zachodniej Europie a tym bardziej w USA (co w sumie wcale nie znaczy, że coś takiego zdarzyć się może).

Po co się denerwować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad kwestią zabezpieczenia bagażu za pomocą kłódek na szyfr. Czy jest to dozwolone? Czy wiele z Was ich używa? i jak to się kończy? Czy komuś zginęło coś z niezabezpieczonego bagażu podczas lotu do USA? lub Czy komuś celnicy z uwagi na zabezpieczenia zniszczyli bagaż??

Będę wdzięczny za konkretne odpowiedzi. Gdzieś kiedyś o tym czytałem, ale w zasadzie nic sensownego.

Generalnie nie nalezy w US zamykac bagazu na klodke bo kazdy bagaz ze wzgledow bezpieczenstwa moze byc przedmiotem kontroli. Nie wiem jak na miedzynarodowych lotniskach ale w US, na krajowych zauwazylam informacje wiszace w wielu miejscach,ze bagazu nie nalezy zabezpieczac klodka badz szyfrem i ze maja prawo otworzyc mimo zabezpieczen.

Co do zaginiec bagazu to jak juz cos ginie to nie z walizki tylko ona cala...ale nie boj nic bo z reguly poprostu dosylaja ja po paru dniach i przywoza ci do domu. Kilka takich wpadek zdazalo sie moim znajomym ktorzy lecieli z Air France. Dobrze zebys na plakietkach mial jakis adres w US- chociazby pracodawcy- zeby ci w razie takiej sytuacji nie odeslali bagazu do domu, do Polski

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...