Skocz do zawartości

zmiana programu bedac w USA


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc!

Moze ktos wie cos na temat, ktory mnie interesuje:

Chodzi o to, ze obecnie jestem w USA jako Aupair (J1-212(E) "does not aplly") i od tego roku Aupair moga przedluzyc sobie wize o kolejny rok. Wiec ja bym chcila sobie przedluzyc te wize i zmienic program na Intership lub Carrer Training lub cos podobnego, no i nie wim jak sie do tego zabrac i czy to w ogole mozliwe. Wiec to jest moj problem, chcialabym zmienic program legalnie nie wyjezdzajac z USA, ale nie wiem jak!

Z gory dziekuje za wszelkie informacje!

Nadia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o internship-najwazniejsze to znalezc pracodawce/firme, ktora chce Cie przyjac na praktyki. KOlejny krok to musisz miec program praktyk. ktory opisuje poszczegolne stanowiska pracy, dzialy przez ktore przejdziesz, zakres obowiazkow na tych stanowiskach, oraz okres czasu ktory jest potrzebny na szkolenie Ciebie na kazdej z tych pozycji. Program praktyk moze napisac Twoj pracodawca, lub jak to bylo w moim przypadku ja napisalam co chce robic i jak dlugo a on to podpisal. Staraj sie opisdac wszystko jak najdokladniej, nie zostawiaj pustego miejsca w rubrykach. Oni tego nie lubia, a ty chcesz udowodnic jak taka praktyka pomoze Ci zdobyc wiedze na temat pracy w danej branzy, i jak ona Ci jest niezbedna w Twojej przyszlej karierze zawodowej...w Polsce :wink:

Ja osoboscie, zalatwialam to przez jedna z agencji turystycznych w Polsce, nie wiem, moze ktos z Twoich bliskich moze dostarczyc papiery do danej orgaznizacji. Nie wiem, czy mozesz zmienic staus bedac w US z AuPair na iNternshipa, ale mozesz zaczac zalatwianie przez ludzi w Polsce i jak juz bedziesz miala DS'a na internship wrocisz do Polski i postarasz sie o wize J1 na internshipa. Moim zdaniem jak masz DS na internship, jest male prawdopodobienstwo, ze Ci nie wydadza wizy. A niestety, zgodnie z nprzepisami musisz stawic sie osobiscie w ambasadzie jesli ubiegasz sie o wize.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...